Wiadomości

  • 8 lutego 2023
  • wyświetleń: 5861

Potrącenie na Wałowej. Wzorowa postawa kierowcy autobusu MZK

W środę, 8 lutego przed godziną 6.00 na skrzyżowaniu Wałowej z 3 Maja doszło do potrącenia pieszego przez autobus komunikacji zastępczej Kolei Śląskich. Pieszy przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Potrącenie na skrzyżowaniu Wałowej z 3 Maja - 8.02.2023
Potrącenie pieszego u zbiegu Wałowej i 3 Maja - 8.02.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Autobus komunikacji zastępczej poruszał się ul. Wałową i dojeżdżał do skrzyżowania z ul. 3 Maja. Tam doszło do zdarzenia. Potrącony pieszy upadł na przeciwległy pas ruchu i leżał na jezdni. Warto zaznaczyć, że od miejsca potrącenia do najbliższego przejścia dla pieszych jest zaledwie 20-30 metrów.

Warunki to jazdy były kiepskie. Było ciemno, droga wilgotna. Panował jeszcze stosunkowo niewielki ruch. Kierowca autobusu MZK, który poruszał się ul. 3 Maja w stronę dworca, zauważył niepokojącą sytuację. Podjął decyzję o chwilowym zablokowaniu możliwości wjazdu w ul. Wałową, tak żeby ktoś przypadkowo nie rozjechał potraconego mężczyzny. Kierowy autobusów wspólnie udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. 60-letni mężczyzna był przytomny i komunikatywny, jednak odniósł groźnie wyglądające obrażenia głowy.

Na miejscu po chwili pojawili się ratownicy medyczni, strażacy i patrol drogówki. Poszkodowany trafił do szpitala. Został uznany za winnego i ukarany mandatem. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

Potrącenie pieszego na zbiegu Wałowej i 3 Maja - 8.02.2023
Potrącenie pieszego u zbiegu Wałowej i 3 Maja - 8.02.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj