bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2023
  • wyświetleń: 731

Kieszonkowiec schwytany przez SOK. Grasował w pociągach z Bielska-Białej

Od 26 do 29 stycznia odbywały się działania pod kryptonimem "Bezpieczna Podróż I - 2023". Podczas nich koordynator Wydziału ds. bezpieczeństwa i obronności Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Grup Operacyjno-Interwencyjnych SOK ujęli kieszonkowca. Aresztowany mężczyzna to znany SOK złodziej, który okradał podróżnych.

Reklama

Kieszonkowiec schwytany przez SOK. Grasował w pociągach z Bielska-Białej
Kieszonkowiec schwytany przez SOK. Grasował w pociągach z Bielska-Białej · fot. Straż Ochrony Kolei


W niedzielę, 29 stycznia zakończyły się działania przeciwkradzieżowe pod kryptonimem "Bezpieczna Podróż I - 2023’" prowadzone przez funkcjonariuszy Grup Operacyjno-Interwencyjnych Wydziału ds. bezpieczeństwa i obronności Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei w pociągach pasażerskich i dworcach kolejowych na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Funkcjonariusze SOK czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych pełniąc służbę w ubraniu cywilnym.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei, którzy ujęli znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Obserwowany złodziej wpadł w ręce funkcjonariuszy SOK na stacji Sosnowiec. Ujęty 68-latek jest sprawcą kradzieży na szkodę podróżnych, których dokonał w trzech pociągach dalekobieżnych.

Mundurowi ustalili, że 68-letni mieszkaniec Sosnowca w pociągu relacji Katowice - Białystok skradł podróżnemu z portfela pieniądze w kwocie 1200 zł. Natomiast w pociągu relacji Bielsko-Biała - Olsztyn Główny dokonał zuchwałej kradzieży metodą na podwieszką z kurtki pokrzywdzonego w kwocie 180 zł oraz udowodniono mu kradzież 400 Euro i 300 zł w pociągu Wrocław Główny - Kraków Główny.

Podczas dalszych czynności wyjaśniających zabezpieczono monitoring i ustalono pokrzywdzone osoby. Ujęty złodziej należał do śląskiej grupy okradającej podróżnych. Został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Straż Ochrony Kolei prowadzi zintensyfikowane działania przeciwkradzieżowe na terenie całego kraju. Składy pasażerskie patrolowane i obserwowane są w dzień i w nocy nie tylko przez umundurowanych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, lecz także przez specjalne grupy operacyjno-interwencyjne działające po cywilnemu.

mp / bielsko.info

źródło: Straż Ochrony Kolei

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.