bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2110

Policyjna profilaktyka w bibliotece

Dyrektor Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej Bogdan Kocurek i Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Ireneusz Szwarga podpisali porozumienie w sprawie kontynuacji III Edycji Programu Profilaktycznego „Świat wokół nas - zagrożenia”.

książnica
Dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek i komendant Ireneusz Szwarga. · fot. KMP Bielsko-Biała


Program profilaktyczny „Świat wokół nas - zagrożenia” jest formą interaktywnych spotkań policjantów z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, które prowadzone są w siedzibie Książnicy Beskidzkiej. Spotkania z młodzieżą mają formę dyskusji z elementami aktywizującymi. Prowadzący nie unikają dyskusji z młodzieżą nawet na kontrowersyjne tematy, dotyczące na przykład współpracy z policją.

Zaletą tych spotkań jest także możliwość uzyskania informacji na temat praw młodzieży w relacjach z policjantami. Spotkania mają na celu wykształcenie wśród młodych ludzi społecznie korzystnych postaw wobec patologii i naruszania prawa. Wśród młodzieży spotkania te cieszą się bardzo dużą popularnością.

Realizując II Edycję Programu, w okresie od marca 2010r. do maja 2012r. policjanci z Wydziału Prewencji zajmujący się profilaktyką przeprowadzili 20 spotkań, w których uczestniczyło blisko 1500 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Oceniając zakończony cykl spotkań oparto się głównie na opiniach nauczycieli i pedagogów, którzy potwierdzili trafność wyboru problematyki oraz potrzebę prowadzenia działań edukacyjnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Opinie nauczycieli, pedagogów i wychowawców potwierdziły, że spotkania w ramach programu w istotny sposób wpływały na zmianę postaw młodzieży wobec poruszanych problemów, co było głównym celem programu. Dlatego też podjęto decyzję o kontynuowaniu współpracy w ramach kolejnego cyklu spotkań, który jednocześnie jest elementem programu operacyjnego dla miasta Bielska-Białej na lata 2007-2013.

W ramach III edycji programu, spotkania z młodzieżą prowadzić będą nadkom. Aleksandra Gęga, nadkom. Wiesław Mizia i mł.asp. Krzysztof Stankiewicz. Program realizowany będzie do 30 czerwca 2014 roku. Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej podziękował policjantom za wkład i zaangażowanie w dotychczasowo prowadzone zajęcia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.