bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1816

Kierowcy uważajcie na gołoledź!

Aż czterech pieszych odniosło obrażenia w wypadkach, do których doszło w ostatnich dniach na bielskich drogach. Policja apeluje o ostrożność.

Nagłe ocieplenie i wiejący halny spowodował, że drogi zrobiły się z powrotem czarne. Choć temperatura była dodatnia, to przy gruncie utrzymywał się przymrozek. Jezdnie były śliskie, co myliło kierowców, którzy spodziewając się gładkiej jazdy naciskali pedał gazu. W tych warunkach, na oblodzonej nawierzchni, trudno było o szybkie wyhamowanie i zatrzymanie pojazdu w jednej chwili w miejscu, o czym w piątkowy wieczór przekonali się aż trzej kierujący.

Tuż przed 20.00 w Bielsku-Białej na ul. Cieszyńskiej 29-letnia kobieta kierująca Oplem Astrą potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 68-letniego bielszczanina, który doznał złamania nogi.

Zaledwie półtorej godziny później w Kobiernicach na ul. Tradycyjnej 27-latka kierująca Oplem Corsą potrąciła pieszego, który zatoczył się pod jadący pojazd, doznając urazu głowy. Od pieszego pobrano krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu.

Przed 23.00 w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Węglowej, 37-letni kierowca daewoo potrącił 60-letnią czechowiczankę, która przechodziła przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Poszkodowana doznała urazu głowy i złamania nogi.

W sobotnie popołudnie w Bielsku-Białej na uli. Żywieckiej 24-letni kierowca mazdy potrącił 36-letnią bielszczankę, która wtargnęła wprost pod jadący pojazd. Na skutek potrącenia piesza doznała stłuczenia głowy i złamania miednicy.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.