bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2872

Policjanci odwiedzają kościoły

Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z księżmi usiłują chronić życie pieszych. Stąd wizyty stróżów prawa na niedzielnych mszach świętych w diecezji bielsko-żywieckiej.

policja
mł.asp. Krzysztof Stankiewicz · fot. KMP Bielsko-Biała


W czasie niedzielnego nabożeństwa w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach mł.asp. Krzysztof Stankiewicz mówił o bezpieczeństwie na drodze. Po mszy spotykał się z wiernymi i rozdawał elementy odblaskowe.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzają kościoły w mniejszych miejscowościach, a także te, które znajdują się w pobliżu ruchliwej drogi. Po mszy przestrzegają wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, tłumaczą podstawowe zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniają, jak być lepiej widocznym. Policjanci rozdają uczestnikom nabożeństwa elementy odblaskowe. W minioną niedzielę odblaski trafiły do wiernych parafii w Rybarzowicach.

Te prewencyjne działania podejmowane są w ramach kampanii „Ostrożny i przezorny pieszy - w drodze po bezpieczeństwo”, która ma na celu zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. Wypadki drogowe z udziałem pieszych są problemem społecznym. Kampania skierowana jest do starszych ludzi, bo to oni najczęściej giną na drogach. Kościół natomiast ma ogromny wpływ, siłę przebicia i autorytet, stąd prośba o wsparcie akcji przez duchownych. Informacja podana przez księdza lub katechetę może znacznie skuteczniej aniżeli apele policji dotrzeć do osoby starszej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.