bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2632

Nielegalny alkohol z Czech

Policjanci ze Szczyrku wspólnie z funkcjonariuszami bielskiego Urzędu Celnego zabezpieczyli alkohol i tytoń bez znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda została odnaleziona w domu 51-letniego mieszkańca Godziszki. Za czyny, których dopuścił się mieszkaniec powiatu bielskiego, grozi mu teraz wysoka kara grzywny.

kontrabanda
Alkohol i tytoń zabezpieczony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego. · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że mieszkaniec Godziszki może posiadać w domu skażony alkohol, który pochodzi najprawdopodobniej z Czech. W czasie przeszukania należących do niego pomieszczeń mieszkalnych mundurowi odnaleźli blisko 20 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, bez polskich znaków akcyzy.

Alkohol składowany był w plastikowych pojemnikach o pojemności 5 litrów oraz szklanych butelkach. Ponadto policjanci odnaleźli ponad 6 kg nielegalnego tytoniu. Znaleziona kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy z bielskiego Urzędu Celnego.

Zabezpieczony alkohol zostanie poddany szczegółowym badaniom laboratoryjnym. Policjanci ze Szczyrku ustalają w jakich okoliczności sprawca wszedł w posiadanie nielegalnego alkoholu i tytoniu. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu wysoka kara grzywny.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.