Wiadomości

  • 25 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1028

Robot odkurzający do basenu

Materiał partnera:

Utrzymanie czystości wody w basenie to ważne zadanie, które wymaga kompleksowych działań. Najpierw należy podłączyć filtr i pompę, aby oczyścić wodę z różnych zanieczyszczeń. Jednak z biegiem czasu dno i ściany basenu mogą nadal pokrywać się gęstą warstwą zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych.

robot odkurzajacy do basenu


Odkurzacze do basenu automatyczne jest najskuteczniejszym narzędziem do czyszczenia powierzchni niecki basenowej. Nowoczesne modele są na tyle zaawansowane technologicznie, że z łatwością usuwają uporczywe zabrudzenia z wszelkich powierzchni, oczyszczają linię wodną, ​​a nawet filtrują wodę z zarodników pleśni. Odkurzacz znacznie oszczędza czas i wysiłek właścicieli, przeprowadzając we własnym zakresie pełne czyszczenie basenu. Szeroki asortyment wiodących producentów pozwala na dobranie funkcjonalności na każdy gust i budżet.

Jak działa robot odkurzający i jakie są jego zalety?W zależności od konkretnego modelu odkurzacz należy podłączyć do sieci za pomocą przewodu lub naładować akumulator. Przed rozpoczęciem czyszczenia robot odkurzający zanurzany jest w niecce basenowej wypełnionej wodą.

Parametry pracy ustawiane są na różne sposoby: ręcznie, za pomocą smartfona lub panelu sterowania. Robot odkurzający samodzielnie analizuje kształt basenu, jego wymiary i inne cechy dzięki wbudowanym czujnikom. Sprawia to, że urządzenie przeprowadza wydajne czyszczenie basenu przy minimalnym zużyciu czasu i energii.

Odkurzacz porusza się po ścianach i dnie, czyszcząc nalot i osady. Zanieczyszczenia wraz z wodą są wciągane do pojemnika na śmieci i bezpiecznie zatrzymywane w obudowie odkurzacza. Woda wraca do basenu już czysta. Po zakończeniu czyszczenia basenu właścicielowi należy jedynie wyjąć urządzenie z basenu, a także wyczyścić filtr lub wymienić wkład.

Główne zalety korzystania z robotów odkurzających:  • Autonomiczna praca, niezależna od systemu filtracji basenu.
  • Szybkie i dokładne usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni, w tym z najbardziej zanieczyszczonej linii wodnej.
  • Mogą być stosowane w basenach o dowolnej wielkości i głębokości.
  • Brak potrzeby spuszczania wody z basenu.


jak wybrac robota odkurzajacego do basenow


Jak wybrać robota odkurzającego do basenów?Duży wybór robotów odkurzających do basenu możesz znaleźć pod linkiem aquamonkey.pl/odkurzacze-basenowe/rodzaj-odkurzacza/robot.html. Istnieją 3 główne tryby pracy odkurzaczy:

  • dno;
  • dno i ściany;
  • dno, ściany i linia wodna.


Jeśli zależy Ci na uniwersalnym modelu, za pomocą którego pozbędziesz się zabrudzeń ze wszystkich powierzchni basenu, zwróć uwagę na odkurzacz automatyczny Aquabot WR400. Poradzi sobie z niecką o dowolnym kształcie i jednocześnie nie uszkodzi jej wykończenia. Urządzeniem można sterować ze smartfona, aby na przykład ustawić żądany czas czyszczenia: 90, 120 lub 150 minut.

Wymiary basenu mają również znaczenie przy wyborze konkretnego modelu odkurzacza. Właścicielom małych konstrukcji o powierzchni do 32 m2 warto zwrócić uwagę na odkurzacz półautomatyczny Hayward Magic Clean. Robota odkurzającego nie trzeba podłączać do przewodów elektrycznych, co czyni go wygodniejszym w użyciu.

Wybierając automatyczny odkurzacz, możesz znacznie uprościć proces pielęgnacji basenu. Aby zakup przyniósł maksymalne korzyści, skonsultuj się ze specjalistami, którzy pomogą Ci wybrać najlepszy model urządzenia.