Wiadomości

  • 25 stycznia 2023
  • wyświetleń: 511

Beskid Sport Arena - tu nauczysz się jeździć na nartach!

Materiał partnera:

Wyjazd na narty to kapitalny pomysł na firmową imprezę, weekend z przyjaciółmi czy tydzień w gronie rodzinnym. Trzeba się tylko nauczyć na nich jeździć, a jak przekonują instruktorzy narciarstwa, wystarczy kilka godzin, by potrafić skręcać pługiem czy pokonywać bezpiecznie proste trasy narciarskie. Jednym z lepszych miejsc w Polsce jest Beskid Sport Arena w Szczyrku. Co tam czeka przyszłych narciarzy?

Balana


Jak pozyskać sprzęt na pierwsze lekcje?Opowieści znajomych o fantastycznym urlopie na stokach, potrafią błyskawicznie zmobilizować chyba każdego, by choćby zerknąć na ofertę szkół narciarskich i zechcieć zmierzyć się z zimowym szaleństwem. Wystarczy jeden telefon, by zarezerwować miejsca w szkółce. Pozostaje tylko określić, ile czasu chce się przeznaczyć na naukę oraz w jakim terminie odbędą się zajęcia. Teraz tylko trzeba zadbać o sprzęt.

Z trzech opcji, tj.: pozyskanie nowych nart, odkupienie używanych lub wypożyczenie, zdecydowanie warto na początek zainteresować się tą ostatnią. Narty nawet z rynku wtórnego oznaczają spory wydatek, a trzeba przecież jeszcze opłacić lekcje, karnety narciarskie, noclegi przy dłuższym pobycie. Wydatków i bez zakupu nart jest już więc całkiem sporo do ogarnięcia. Dlatego trafniejszym adresem jest wypożyczalnia nart w Szczyrku. To miejsce, w którym na przyszłych narciarzy czeka nie tylko profesjonalny i oferowany w korzystnej cenie sprzęt, ale również fachowa obsługa, która odpowiednio dobierze właściwe narty i zapewni podstawy do bezpiecznego i emocjonującego szusowania na stokach.

Dlaczego instruktor to lepsze rozwiązanie niż nauka ze znajomym?W Beskid Sport Arena tajniki narciarstwa można zgłębiać na dwa sposoby: albo zamawiając lekcje u instruktora, albo uczyć się w towarzystwie brata, przyjaciela czy taty. Ta druga opcja znacznie mniej odchudza portfel, bo w końcu pozostaje tylko wykupić karnet narciarski i wyciągiem talerzykowym dostać się na łatwą trasę, by spróbować swoich sił na nartach. Jest więc taniej, ale niestety niebezpiecznie, a do tego stresowo, bo z trasy korzystają też inni narciarze, którzy niekoniecznie mają dużo wyrozumiałości dla początkujących narciarzy.

Przy stawianiu pierwszych kroków warto więc zapłacić za cierpliwość, profesjonalizm i miejsce, specjalnie wytyczone do nauki. To z kolei może zapewnić szkoła narciarska w Szczyrku, gdzie instruktorzy wiedzą, jakie metody sprawdzą się najlepiej, zwrócą uwagę na mniejsze i większe błędy popełniane przez kursantów i pomogą je szybko wyeliminować, a do tego gwarantują świetną atmosferę, podczas której szybciej i łatwiej można osiągnąć swój cel.

Jakie warunki powinna zapewnić szkoła narciarska?Pierwsze zapięcie nart to zawsze mniejszy czy większy dreszczyk emocji. Jest stres, są nerwy i może pojawić się też strach. Już wyciąg linowy może skutecznie sparaliżować mięśnie i odebrać ochotę do pierwszych zjazdów. Co innego, jeśli wytyczone miejsce do nauki znajduje się z dala od tłumów, a dojechać do niego można na wyciągu talerzykowym. Takie warunki zapewnia właśnie szkoła narciarska w Szczyrku działająca przy ośrodku Beskid Sport Arena, która stopniowo oswaja początkujących narciarzy z poziomem adrenaliny i przygotowują ich również na bardziej ekstremalne przeżycia.

Kursy narciarskie są tak opracowane, by również podczas kilkugodzinnego szkolenia przekazać właściwe wskazówki i zaprezentować podstawy jazdy na nartach. Priorytetem jest oczywiście cierpliwość i odpowiednie podejście kursantów, którzy wymagają więcej czasu na opanowanie techniki jazdy na nartach. Dlatego to również dobra alternatywa dla rodziców, którzy chcą jazdy na nartach nauczyć swoje dzieci. Nie warto wystawiać swojej cierpliwości na próbę i przypłacić to atmosferą całego urlopu. Instruktor wie, jak podejść do dzieci, jak je zaanimować do ćwiczeń i jak mniejsze porażki zamieniać na wielkie sukcesy. Dla początkujących narciarzy nie ma znaczenia, ile tras narciarskich jest dostępnych, lub jaką przepustowością odznacza się kolej linowa. Warto jednak sprawdzić, czy po zakończonym kursie, można spróbować własnych sił na łatwiejszych trasach.

Beskid Sport Arena - kontaktZ ośrodkiem Beskid Sport Arena można skontaktować się między innymi:
  • dzwoniąc pod numer: +48 33 443 43 00
  • pisząc e-mail na adres: biuro@beskidsportarena.pl
  • komunikując się przez portale społecznościowe
  • odwiedzając stronę www pod adresem domenowym: beskidsportarena.pl
  • odwiedzając ośrodek osobiście: ul. Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk
  • przez wizytówkę w Google: https://beskid-sport-arena.business.site/