Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2350

VII edycja akcji „Krzesła dla WOŚP”! Licytacje w Galerii Sfera

Artykuł sponsorowany:

Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej już po raz siódmy zaprezentowały krzesła, które dzięki wyobraźni młodych artystów zyskały drugie życie. Efekty ich pracy można zobaczyć w Galerii Sfera już od 23 stycznia, a zakupić podczas specjalnej charytatywnej licytacji, która odbędzie się 28 stycznia o godz. 15 we foyer Galerii II. Całkowity dochód ze sprzedaży - podobnie jak w poprzednich latach - zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwsza edycja akcji upcyklingowej „Krzesła dla WOŚP” odbyła się w 2017 roku - już wtedy środki ze sprzedanych dzieł trafiły do WOŚP. Podczas tegorocznej edycji uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej przygotowali łącznie aż 22 projekty krzeseł. Powstały one w ramach zajęć podstaw projektowania i były realizowane przez wiele godzin w trakcie lekcji, ale także poza nimi.

- Zajęcia, w wyniku których powstały te wspaniałe krzesła, to efekt współpracy trzech podmiotów, którym przyświecają te same wartości i cele: troska o środowisko, rozwój młodych talentów i chęć niesienia pomocy innym - mówi Dagmara Gąsiorek, marketing manager Galerii Sfera. - Już po raz siódmy uczestnicy akcji zamienili używane krzesła w prawdziwe dzieła sztuki. Co najważniejsze, są to dzieła, które mogą kogoś uratować - dochód z ich sprzedaży tradycyjnie zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w licytacji, która odbędzie się już 28 stycznia w Galerii Sfera.

Jak co roku Galeria przekazała używane krzesła, które dzięki umiejętnościom młodych artystów zostały poddane niezwykłej metamorfozie. - Każda realizacja to autorski, oryginalny pomysł, który był rozwijany aż do momentu powstania najlepszej wersji - mówi Agata Ruman, wicedyrektor szkoły. - Wartym podkreślenia jest fakt, iż akcja kontynuowana jest nieprzerwanie od 2017 roku i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem naszych uczniów, będąc ważną częścią roku szkolnego. To również znakomita okazja do wykorzystania umiejętności, jakie posiadają młodzi adepci sztuki w celu wsparcia tak pięknej inicjatywy, jaką jest WOŚP - dodaje.

- Młodzież z „Plastyka” po raz kolejny udowodniła, że drzemią w nich niezmierzone pokłady kreatywności, a drugiej strony, że mają wielkie serca i chcą się angażować społecznie. Akcja z pewnością były ciekawym punktem na ścieżce ich artystycznego rozwoju, zwłaszcza że zakładały stylistyczną dowolność. Te krzesła są pełne dobra, talentu i zaangażowania. Bardzo dziękujemy! - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ARKA.

Licytacja upcyklingowych krzeseł rozpocznie się 28 stycznia o godz. 15 w Galerii Sfera. Do zdobycia są m.in. krzesła z motywami zwierzęcymi, geometrycznymi, kosmicznymi i industrialnymi, wykonane pod wpływem różnorodnych inspiracji. Wszystkie przygotowane są do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.

WOŚP licytacja unikatowych krzeseł stworzonych przez licealistów 3

WOŚP licytacja unikatowych krzeseł stworzonych przez licealistów 4

WOŚP licytacja unikatowych krzeseł stworzonych przez licealistów 2

WOŚP licytacja unikatowych krzeseł stworzonych przez licealistów

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.