Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • 1 lutego 2023
  • wyświetleń: 10652

"Niebezpieczni Dżentelmeni" w Bielsku-Białej. Zobacz zdjęcia z planu!

Budynek Teatru Polskiego w Bielsku-Białej zagrał w filmie "Niebezpieczni Dżentelmeni", który trafił do kin w piątek, 20 stycznia. Był kręcony w 2021 roku głównie w Zakopanem. By jednak odtworzyć tamtejszy teatr u początku XX wieku, przeniesiono się do Bielska-Białej! Zobaczcie zdjęcia z planu!

Niebezpieczni Dżentelmeni - zdjęcia z planu w bielskim Teatrze Polskim · fot. MKM Studio


- Niebezpieczni, ale kulturalni dżentelmeni teraz zawładnęli kinami, a niedawno przejęli też naszą scenę. Budynek Teatru Polskiego "zagrał" w najnowszej produkcji. Fajnie zobaczyć tę piękne wnętrza z innej, filmowej perspektywy. I to jeszcze w jakiej scenie - pisze Teatr Polski w mediach społecznościowych.

Loading...


Tadeusz Boy-Żeleński (w tej roli Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski) - cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów.Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

Wnętrza Teatru Polskiego zagrały w jednej ze scen filmu "Niebezpieczni gentelmeni"
Wnętrza Teatru Polskiego zagrały w jednej ze scen filmu "Niebezpieczni gentelmeni" · fot. Koi Studio


Obraz ten to reżyserski debiut fabularny Macieja Kawalskiego, wyprodukowany przez Agnieszkę Dziedzic z Koi Studio („Tarapaty”) we współpracy z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham z Aurum Film („Boże Ciało”). Film został uhonorowany Nagrodą Publiczności na 38. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj