Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 486

Jak schudnąć z ud? Zrealizuj swoje postanowienia noworoczne! Poznaj ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Materiał partnera:

Nowy Rok to dla wielu z nas przełomowy moment, w którym najczęściej wyznaczamy sobie nowe postanowienia do zrealizowania. Bardzo często założenia dotyczą poprawy wyglądu naszej sylwetki. Uda są jedną z najbardziej "problematycznych" stref każdego kobiecego ciała. Jak ułożyć właściwy plan treningowy? Poznajmy skuteczne, przykładowe ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

kobieta na plaży


Sprawdzone sposoby na wyszczuplenie ud- przysiadyWiele z nas zadaje sobie pytanie, jakie ćwiczenia wykonywać, by poprawić wygląd swoich ud. Odpowiedź jest bardzo prosta. Kluczem jest dobór właściwych ćwiczeń oraz regularność i konsekwencja ich wykonywania.

Jednym z najprostszych, ale także najbardziej skutecznych ćwiczeń na wysmuklenie ud są powszechnie znane przysiady. To ćwiczenie, które wzmacnia całe kończyny dolne. Istotne jest jednak, by wykonywać je rozważnie. Zbyt intensywne ćwiczenie przysiadów może prowadzić do nadmiernego rozrośnięcia się naszych mięśni. Dlatego przysiady powinny być wykonane w trzech seriach, po dziesięć powtórzeń - dla osób początkujących. Dla osób zaawansowanych zaleca się wykonanie jednej dodatkowej serii.

Trening siłowy i interwałyBy wysmuklić całe uda, także wewnętrzną ich część, szczególną uwagę należy poświęcić na ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową. W tym celu idealnym będzie wykonanie treningu siłowego oraz interwałów.

Zaczynając swoją przygodę w walce o piękne i wyrzeźbione uda, warto rozpocząć od treningów cardio. To one w doskonały sposób przygotują nasze ciało do wykonywania sesji interwałowych. Tabata będzie doskonałym wyborem na sam początek interwałowych treningów. Jest to nowoczesny trening metaboliczny, który pozwala nam na efektowne zredukowanie tkanki tłuszczowej w przypadku regularnych treningów. Już cztery minuty tabaty w planie treningowym sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ze spadku wagi oraz smukłej części wewnętrznej strony ud. Chcesz wiedzieć, jak schudnąć z ud?. Osiem intensywnych serii, jedna za drugą, na którą będzie składać się dwadzieścia sekund intensywnej pracy i dziesięć sekund odpoczynku to doskonały plan by nasze uda stały się atrakcyjną częścią naszego ciała.

Bieg bokserskiIdealne ćwiczenie, by wysmuklić uda to bieg bokserski. Jego zaletą jest przede wszystkim bezpieczeństwo dla naszych stawów, co ma znaczenie zwłaszcza w początkowym okresie treningów. Jest to ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud, które stosowane jest także przez osoby "zaprawione" fizycznie. Co ważne, wykonując bieg bokserski, angażujemy do pracy dużą liczbę partii mięśni, przez co możemy liczyć na spektakularne efekty.

KrzesełkoĆwiczenie, które nazywa się krzesełkiem, jest skuteczną metodą na wyrzeźbienie wewnętrznej części ud. W pierwszej kolejności należy oprzeć się plecami o ścianę. Obniżamy całą swoją sylwetkę aż do momentu ugięcia kolan i ustawienia ich pod kątem prostym. Pozycja naszego ciała powinna przypominać krzesło. To swojego rodzaju siad w powietrzu, który angażuje mięśnie naszych ud do pracy. W takiej pozycji powinniśmy wytrzymać przez około minutę. Ćwiczenie należy powtórzyć trzykrotnie.

WykrokiKolejnym ćwiczeniem na wysmuklenie ud są wykroki. Prawą nogę należy wysunąć do przodu, a lewą do tyłu. Co ważne, każda z nich powinna być zgięta pod kątem prostym. Ręce powinny być umieszczone wzdłuż tułowia. Zmieniamy pozycję naszych nóg około 20 razy, wykonując w tym celu naprzemiennie, energiczne wykroki. Ćwiczenie powinno zostać powtórzone w trzech seriach.