Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2023
  • 29 stycznia 2023
  • wyświetleń: 6291

[ZDJĘCIA] Wielka uroczystość WOT. Przysięga na pl. Ratuszowym

Ochotnicy wypowiedzieli słowa roty - uroczystej przysięgi wojskowej. W sobotę, 28 stycznia o godz. 11.00 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej ślubowali żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zobaczcie fotorelację!

Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej na pl. Ratuszowym - 28.01.2023 · fot. Piotr Kołodziej / bielsko.info


- Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Takie zobowiązanie podjęło ponad 30 żołnierzy-ochotników (w tym 7 kobiet), którzy wypowiedzieli uroczyste słowa roty - informuje Magdalena Dróżdż, rzeczniczka prasowa 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wśród żołnierzy WOT, którzy wzięli udział w „Feriach z WOT” organizowanych przez 133 batalion lekkiej piechoty w Cieszynie znaleźli się m. in. uczniowie i studenci. Był to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

- Terytorialna służba wojskowa jako jedyna pozwala na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. WOT stanowi wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową, ukierunkowaną na realizację misji wspierania i obrony lokalnych społeczności. Budowanie potencjału osobowego to jeden z priorytetowych kierunków formacji pozwalający osiągnąć zdolności operacyjne - podkreśla rzeczniczka prasowa 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

WOT zaprasza w swoje szeregi. Więcej informacji można uzyskać u jej rekruterów:  http://www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Z powodu uroczystości plac Ratuszowy był wyłączony z ruchu samochodowego do godziny 13.00 w sobotę.

ar, mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.