Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2023
  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5743

Legendarne bajki z Bielska-Białej w wysokiej jakości online i za darmo!

Od niedawne legendarne bajki stworzone w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych możemy oglądać bezpłatnie w internecie! Co ważne, są zrekonstruowane cyfrowo. Wszystko dzięki nowemu serwisowi streamingowemu.

Reksio
Reksio · fot. Kadr z filmu Reksio / Studio Filmów Rysunkowych w


Takie animacje, jak "Reksio", "Bolek i Lolek", "Porwanie Baltazara Gąbki" i wiele, wiele innych, są dostepne na platformie http://www.35mm.online. To wspólny projekt Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej.

Wszystkie materiały filmowe prezentowane na platformie 35mm.online spełniają wymogi WCAG 2.0 - posiadają audiodeskrypcje, transkrypcje, napisy w wersji polskiej i angielskiej, a także kompleksowe opisy. Dla osób obcojęzycznych całość biblioteki filmowej Platformy jest dostępna w angielskiej wersji językowej.

Platforma 35mm.online została przygotowana zgodnie z najnowszymi standardami projektowymi, poza wersją na przeglądarki www, jest także dostępna w postaci aplikacji dla urządzeń mobilnych w systemach Android i iOS oraz aplikacji na smart TV (Android).

W sumie platforma 35mm.online zawiera aż 4000 zrekonstruowanych cyfrowo pozycji filmowych..

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.