Wiadomości

  • 20 stycznia 2023
  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4873

Stok Dębowca nieczynny. Kolej linowa dla ruchu pasażerskiego

Od niedzieli, 22 stycznia stok Dębowca jest zamknięty dla narciarzy. Od poniedziałku wznowiono funkcjonowanie kolei linowej dla ruchu pasażerskiego, ale bez możliwości zjazdu na nartach. Od wtorku będzie uruchomiony wyciąg zaczepowy. Na razie nie wiadomo, kiedy ponownie będzie można skorzystać z trasy narciarskiej.

Będą naśnieżać stok Dębowca. Ośrodek zostanie zamknięty
Stok Dębowca pozostaje zamknięty - zdj. ilustracyjne · fot. BBOSiR


- Informujemy, że 23 stycznia funkcjonowanie kolei linowej zostaje wznowione dla ruchu pasażerskiego, w godzinach od 10.00 do 17.00, bez możliwości zjazdu na nartach. Od wtorku 24 stycznia w godzinach od 10.00 do 17.00 zostanie uruchomiony wyciąg zaczepowy. Trasa narciarska pozostaje zamknięta. Powodem jest zbyt niska pokrywa śniegu. Obecna temperatura punktu rosy nie pozwala na przystąpienie do procesu naśnieżania - czytamy.

- Cały czas monitorujemy prognozę pogody i dokładamy wszelkich starań, by w najbliższych dniach udostępnić Państwu główną trasę narciarską - mówią przedstawiciele Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przypomnijmy, że w piątek, 20 stycznia BBOSiR informował, iż w związku z naśnieżaniem Stoku Dębowca mającym na celu przygotowanie trasy narciarskiej stok, kolej linowa oraz wyciąg zaczepowy będą od niedzieli, 22 stycznia wyłączone z użytkowania.

Loading...

ar, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.