Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2023
  • wyświetleń: 10952

Gmina Wilamowice: wznowiono dostawy wody do odbiorców

W piątek, 20 stycznia o godzinie 17.00 została wznowiona dostawa wody do odbiorców na terenie gminy Wilamowice. Przypomnijmy, jak informowaliśmy w piątek rano, po stwierdzeniu obecność bakterii grupy coli w zakładzie uzdatniania wody w Kobiernicach należącym do GPW, wilamowicki ZWiK wstrzymał dostawy do odbiorców. Problem nie dotyczył Bielska-Białej i wody dostarczanej przez spółkę AQUA S.A.

kran
Gmina Wilamowice: wznowiono dostawy wody do odbiorców · fot. pixabay.com


- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach informuje, że po zapoznaniu się z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej z dnia 20 stycznia 2023 roku, w dniu 20 stycznia 2023 roku od godziny 17.00 wznowiona zostanie dostawa wody do wszystkich Odbiorców Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach. W dniu dzisiejszym prowadzone będzie odpuszczanie wody przez hydranty ppoż zamontowane na sieci wodociągowej - może to powodować chwilowe spadki ciśnienia na sieci. Prosimy także naszych odbiorców przed rozpoczęciem używania wody do celów bytowych o kilkuminutowe jej odpuszczenie - możemy przeczytać w popołudniowym komunikacie Urzędu Gminy Wilamowice.

W stacji uzdatniania wody należącej do GPW stwierdzono obecność bakterii grupy coliKomunikat Sanepidu z czwartku, 19 stycznia dotyczył Stacji Uzdatniania Wody Czaniec mieszczącej się przy ul. Wodociągowej 1 w Kobiernicach, należącej do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego S.A. w Katowicach ul. Wojewódzka 19.

- Zawiadamiam, że na podstawie informacji dotyczącej badania jakości wody próbki pobranej w dniu 18.01.2023 r. na Stacji Uzdatniania Wody Czaniec mieszczącej się przy ul. Wodociągowej 1 w Kobiernicach, należącej do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego S.A. w Katowicach, zaopatrującej część obszaru Hecznarowic, Wilamowic oraz Zasola Bielańskiego, stwierdzono obecność bakterii grupy coli, w związku z czym woda jest niezdatna do spożycia - mogliśmy przeczytać w komunikacie PPIS.

Woda z kranu nie nadawała się do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych. Woda podawana z sieci nie była zdatna do kąpieli. Osoby z osłabioną odpornością, rodzice, opiekunowie niemowląt i małych dzieci musieli zachować szczególną ostrożność.

Problem nie dotyczył spółki AQUA S.A.Komunikat w sprawie sytuacji wydała także bielska spółka AQUA S.A: "W związku z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bielsku-Białej stwierdzającym obecność bakterii grupy coli w wodzie pitnej na terenie Hecznarowic, Wilamowic oraz Zasola Bielańskiego, a także licznymi telefonami odbiorców wody „AQUA” S.A., informujemy, że woda dostarczana ze Stacji Uzdatniania Wody w Kobiernicach należąca do „AQUA” S.A. zaopatrująca również odbiorców gminy Wilamowice (miejscowość Pisarzowice) jest bezpieczna pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym i można spożywać ją bez obaw".

Urząd Gminy Porąbka uspokajałInformacja o wykryciu bakterii z grupy coli wywołała niepokój wśród mieszkańców gminy Porąbka, na której terenie znajduje się Czaniec. Tamtejszy Urząd Gminy wydał w tej sprawie komunikat. Jego treść publikujemy poniżej.

BRAK ZAGROŻENIA bakteriami grupy coli na terenie Gminy PorąbkaInformujemy, że dzisiejszy komunikat Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej NIE DOTYCZY mieszkańców Gminy Porąbka. Stacja Uzdatniania Wody Czaniec mieszcząca się przy ul. Wodociągowej 1 w Kobiernicach, należąca do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego S.A. w Katowicach nie dostarcza wody dla mieszkańców Gminy Porąbka.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.