Wiadomości

  • 19 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5093

Jak zarejestrować numer w Play przez internet?

Materiał partnera:

Obowiązek rejestracji numeru dotyczy każdego, kto kupuje starter w sklepie czy kiosku. Nie wymaga to jednak wizyty w salonie sieci komórkowej, gdyż niektórzy operatorzy umożliwiają realizację wszelkich formalności przez internet. Jak wygląda ten proces w sieci Play?

jakzarejestrowacnumerwplayprzezinternet


Spis treści:

  1. Od kiedy trzeba rejestrować numer na kartę?
  2. Jak zarejestrować numer w Play stacjonarnie?
  3. Jak zarejestrować numer w Play przez internet krok po kroku
  4. Rejestracja kolejnej karty Play


Formalności związane z rejestracją numeru telefonu są dziś uproszczone. Nie musimy już odwiedzać salonów stacjonarnych i czekać w kolejkach, żeby zarejestrować numer na kartę. Dowiedz się, jak zarejestrować numer w Play przez internet i zaoszczędzić dzięki temu sporo czasu na wizytę w wybranym punkcie.

Od kiedy trzeba rejestrować numer na kartę?Do 2016 roku numer na kartę mógł kupić każdy. Wystarczyło nabyć starter w sklepie, włożyć kartę SIM do telefonu, doładować konto i korzystać z usług operatora. Takie rozwiązanie było niezwykle wygodne, ale też stanowiło otwartą furtkę do wielu nadużyć. Zdecydowanie trudniej było namierzyć ewentualnego oszusta bądź złodzieja, jeśli właściciel numeru pozostawał anonimowy. Dlatego 25 lipca 2016 roku ustawodawca objął numery na kartę przepisami ustawy antyterrorystycznej. Decyzja ta miała na celu ograniczenie swobody komunikacyjnej między przestępcami i terrorystami. Podobne regulacje funkcjonują w wielu krajach Unii Europejskiej.

Zmiany w prawie zobowiązały obywateli do rejestracji numerów na kartę. Do czasu, kiedy osoba ze starterem nie pojawiła się w salonie operatora czy innym punkcie, numer pozostał nieaktywny. Dopiero przypisanie go do konkretnej osoby, umożliwiło zadzwonienie czy wysłanie SMS-a. Sam proces rejestracji wymaga podania imienia, nazwiska oraz numeru PESEL właściciela numeru. Natomiast w przypadku firm konieczne jest podanie numeru REGON lub NIP.

Jak zarejestrować numer w Play stacjonarnie?Oprócz możliwości internetowej rejestracji, sieć Play powiększyła liczbę punktów, w których można przypisać numer do właściciela. Oprócz salonów stacjonarnych operatora, rejestracji można dokonać w wybranych punktach partnerów Play, czyli w oddziałach Poczty Polskiej, niektórych sklepach Żabka czy salonach prasowych Ruch. Pełna lista partnerów oraz szczegółowe instrukcje na temat procesu rejestracji dostępne są w poradniku „Jak zarejestrować numer w Play”. Wskazówki dotyczą również rejestracji numerów na kartę w sieci Redbull Mobile.

W ramach współpracy z Pocztą Polską Play umożliwiło także rejestrację numeru u listonosza. Wystarczy podać mu numer telefonu lub karty SIM, którą chcemy zarejestrować, albo numer PUK. Należy mieć też pod ręką dokument tożsamości, aby listonosz mógł zweryfikować nasze dane.

Warto dodać, że aby zarejestrować numer na kartę, należy posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz mieć ukończone 13 lat. Jeśli osoba niepełnoletnia chce zarejestrować numer bez dokumentu tożsamości, może to zrobić z wykorzystaniem dokumentu osoby dorosłej, np. rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak zarejestrować numer w Play przez internet krok po krokuJeśli chcemy zarejestrować numer w Play przez internet, również mamy do wyboru kilka sposobów na dopełnienie formalności. Podstawowa metoda polega na wypełnieniu specjalnego formularza rejestracyjnego, który znajdziemy na stronie Play. Wystarczy uzupełnić kolejne okienka, aby niedługo później cieszyć się z możliwości korzystania z zarejestrowanego numeru.

Również online można wykonać rejestrację z wykorzystaniem bankowości internetowej. Sieć Play umożliwiła takie rozwiązanie klientom Banku Millennium. Wystarczy zalogować się na swoje konto bankowe i tam odnaleźć interesującą nas usługę. Ponieważ bank zweryfikował już naszą tożsamość przy zakładaniu konta, cały proces przebiega bardzo szybko.

Ponadto, jeśli nie chcemy wychodzić z domu, możemy skorzystać z rejestracji SMS-owej. Wystarczy wysłać darmową wiadomość na numer 676 o treści „ZAREJESTRUJ”, a następnie podać numer telefonu oraz kod PUK.

Rejestracja kolejnej karty PlayWarto też wspomnieć o sytuacji, kiedy chcemy zarejestrować drugi bądź kolejny numer w Play. Wówczas również możemy kupić starter, a następnie skorzystać z aplikacji operatora Play24. Istnieje również możliwość dopełnienia formalności telefonicznie. W takim przypadku należ zadzwonić pod numer 790 500 500 i przekazać konsultantowi informacje o koncie w Play i numerze na kartę, który ma zostać przypisany do konta. To specjalna infolinia Play, która dla klientów sieci jest bezpłatna.

Jeśli z kolei chcemy przenieść do Play numer na kartę u innego operatora, konieczna jest wizyta w salonie stacjonarnym, gdzie pracownicy pomogą zrealizować polecenie migracji numeru do nowego operatora. Zarówno w przypadku przeniesienia numeru, jak i kupna nowego, warto odwiedzić stronę Play i zapoznać się z aktualnymi promocjami dla nowych klientów sieci.