Wiadomości

  • 18 stycznia 2023
  • 19 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2050

Osteobus przyjedzie do Bielska-Białej. Zbadaj swoje kości

Artykuł sponsorowany:

We wtorek, 7 lutego mieszkańcy Bielska-Białej i okolic będą mieli możliwość zbadania swoich kości w "osteobusie". Mobilna pracownia densytometryczna stanie przy Przychodni Salutaris oraz przy Przychodni Kolejowej OLK. Rejestracja na badania pod nr tel. 512-351-600.

Osteobus - densytometria kręgosłupa lędźwiowego, szyjki kości udowej


Zbadaj swoje kościBADANIE OSTEOPOROZY:
7 luty 2023 - Bielsko Biała
  • Przychodnia Salutaris ul. Asnyka 14
  • Przychodnia Kolejowa ul. Traugutta 12

Cena jednego badania wynosi 45 złotych
http://www.osteoporozakrakow.pl

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną - z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Bielsko Biała asnyka


Bielsko Biała OLK


ZAPRASZAMY NA BADANIA.

MD Multi Diagnostica