Wiadomości

  • 14 stycznia 2023
  • wyświetleń: 687

Jakie Rzeczy do Wyprawki dla Kota?

Materiał partnera:

Adopcja zwierzaka to prawdziwa radość dla całej rodziny. Aby pupil dobrze poczuł się w nowym domu, warto przygotować dla niego wyprawkę, która zagwarantuje mu komfort, a właścicielowi - wszystko co niezbędne do opieki nad czworonogiem. Zamierzasz przygarnąć pod swój dach kota i zastanawiasz się co jeszcze musisz mu zapewnić poza karmą? Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych akcesoriów.

adobestock 229205523


Najważniejsze elementy wyprawki dla kotaNiezależnie od tego czy od dłuższego czasu planujesz zaopiekować się kotem, czy też spontanicznie adoptujesz bezdomnego zwierzaka, musisz zapewnić mu wysokiej jakości karmę dostosowaną do wieku pupila. Wyprawka dla kota oczywiście musi też zawierać dwie miseczki - na wodę oraz na karmę. Najlepiej jest wybierać modele wykonane z łatwych do wyczyszczenia materiałów, a przy tym niezbyt głębokie, aby kot jedząc nie zaczepiał wąsami o brzegi pojemnika. Oprócz jedzenia i misek, koniecznie trzeba też zadbać o kocią toaletę. Zarówno wybór kuwety, jak i żwirku, zależy od preferencji pupila i jego opiekuna. Do wyboru mamy kuwety otwarte i zamknięte. Te drugie mogą ograniczać rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów, ale zdarza się, że kot ich nie akceptuje i zdecydowanie woli model otwarty. W sklepach zoologicznych znajdziemy żwirek dla kotów z różnych surowców, a w tym również zapachowy czy przeznaczony do spuszczania w toalecie. Wybór produktu spełniającego oczekiwania właściciela i jednocześnie akceptowanego przez zwierzaka nie powinien więc sprawiać problemów.

Miejsce do odpoczynku i zabawkiMogłoby się wydawać, że karma, miski, kuweta i żwirek to wszystko dla kota, co jest niezbędne zwierzakowi w domu. Tymczasem trzeba mu jeszcze zapewnić spokojne miejsce do odpoczynku. Posłanie mruczącego pupila może przybierać różne formy, m.in. zamkniętych domków, w których zwierzak będzie mógł się ukryć. Do takich budek nierzadko dołączany jest drapak, co jest wygodnym rozwiązaniem, bo dodatkowo pozwala kotu zadbać o pazury i może ochronić meble przed zniszczeniem. Kompletując wyprawkę nie powinniśmy zapominać o zabawkach dla ulubieńca - piłeczki, wędki czy niewielkie maskotki wypełnione kocimiętką sprawdzą się idealnie. Tego typu akcesoria znajdziesz na https://zoopers.pl/.

Bezpieczeństwo w domu i poza nimPodejmując decyzję o opiece nad kotem, trzeba też zadbać o specjalne akcesoria zapewaniające mu bezpieczeństwo w domu i podczas podróży. Nawet jeśli nie planujesz zabierać pupila na dłuższe wyjazdy, czasem trzeba go zawieźć do weterynarza. Transporter z całą pewnością powinien więc znaleźć się w wyprawce dla zwierzaka. Do wyboru mamy modele wiklinowe, a także te wykonane z łatwego do wyczyszczenia plastiku czy z tkaniny. Niektóre z nich są składane lub przystosowane do zapinania pasów samochodowych, by zagwarantować kotu jeszcze większe bezpieczeństwo. Pamiętajmy też, że mruczący pupil to ciekawski zwierzak z silnym instynktem łowieckim. Siatki w oknach i na balkonie mogą więc uchronić go przed groźnym wypadkiem, jeśli np. coś na zewnątrz go zainteresuje.