Wiadomości

  • 14 stycznia 2023
  • 19 stycznia 2023
  • wyświetleń: 18987

41-latek raniony nożem. Sprawcy ataku w centrum miasta zatrzymani

Policjanci doprowadzili do sądu dwóch młodych mężczyzn, którzy zaatakowali nożem mężczyznę w centrum Bielska-Białej. Pokrzywdzony poważnie ranny trafił do szpitala. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Policyjne czynności ze sprawcami napadu · fot. KMP Bielsko-Biała


- Wszystko zaczęło się w piątek 13 stycznia, przed godziną 23.00, kiedy to pomiędzy trzema mężczyznami doszło do sprzeczki w trakcie jazdy autobusem miejskim w centrum miasta. Sprzeczka słowna szybko przerodziła się w bójkę pomiędzy dwoma napastnikami a pokrzywdzonym, która kontynuowana była dalej na przystanku autobusowym przy ul. Dmowskiego - poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Jak dodała, pokrzywdzony 41-latek był bity pięściami po ciele, popychany, a następnie ugodzony nożem przez jednego z napastników. Po wszystkim dwóch sprawców rozbiegło się, a napadnięty mężczyzna pozostał na miejscu pobicia z raną kłutą. Rannego pokrzywdzonego pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala.

Obława na Placu Ratuszowym - 13.01.2023
Obława na Placu Ratuszowym - 13.01.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


- Policjanci niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia podjęli intensywne czynności procesowe i operacyjne. W sobotę w godzinach wieczornych na terenie jednego z centrów handlowych ku pełnemu zaskoczeniu zatrzymali 22-letniego mieszkańca Bielska-Białej, a po chwili w miejscu zamieszkania sprawcę, który w trakcie pobicia użył noża tj. 19-letniego Kamila P. - przekazała asp. szt. Chrobak.

19-latek odpowie za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za które to przestępstwo grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności, natomiast jego starszy kolega za udział w bójce, zagrożonej karą 3 lat pozbawienia wolności. W poniedziałek, na wniosek prokuratora, bielski sąd rejonowy tymczasowo aresztował obu podejrzanych.

BM, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.