Wiadomości

  • 13 stycznia 2023
  • wyświetleń: 592

Integralne kaski marki Shoei: GT-Air II - idealny model do jazdy w każdych warunkach

Materiał partnera:

Kaski integralne łączą wygodę i bezpieczeństwo, dzięki czemu stanowią świetny wybór przy długich trasach i dużych prędkościach. Wśród producentów takich rozwiązań warto wyróżnić japońską firmę Shoei, która oferuje szereg interesujących modeli.

shoei


Shoei - solidne kaski prosto z JaponiiFirma Shoei powstała pod koniec lat 50. w Tokio, od samego początku produkując wszystkie swoje kaski właśnie w Japonii z zastosowaniem manualnych metod. Przy procesie powstawania każdego produktu uczestniczy około 50 osób, które dbają o to, by całość była bezpieczna, wytrzymała i wygodna. Do tego warto zwrócić uwagę na wykorzystanie różnych innowacyjnych rozwiązań - to między innymi jeden z pierwszych producentów korzystających z włókna węglowego w kaskach. Najlepszym dowodem na jakość propozycji firmy jest fakt, że jej produkty są wykorzystywane nawet przez zawodników motocyklowych mistrzostw świata. Gdzie znaleźć rozwiązania Shoei? Oferta japońskiej marki jest dostępna na przykład w sklepie 4ride - zarówno online, jak i w salonach stacjonarnych.

Najlepsze kaski integralne ShoeiWażną częścią asortymentu Shoei są kaski integralne, czyli modele o zwartej konstrukcji. Takie rozwiązanie zapewnia zarówno wysoki komfort, jak i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Oto kilka propozycji od Shoei, na które warto zwrócić uwagę.

shoeirf kaski


GT-Air II - najwyższy komfort jazdy bez względu na warunkiGT-Air to flagowa linia producenta, która doczekała się już drugiej generacji, oferującej jeszcze większą wygodę podczas prowadzenia jednośladu. Czym wyróżniają się modele z tej serii? To między innymi wyjątkowo wytrzymały materiał skorupy - przy jej produkcji zastosowano specjalnie opracowany kompozyt włókien szklanych i organicznych. Dzięki precyzyjnie przygotowanym wlotom powietrza wentylacja stoi na świetnym poziomie w każdych warunkach.

Wnętrze kasku wykonano z materiału EPS, który skutecznie absorbuje ewentualnie uderzenia, zapewniając ochronę w razie kolizji. Nie bez znaczenia jest także blenda QSV-1. Ze względu na fakt, że jest ona w stanie zatrzymać nawet 99% promieniowania słonecznego, będzie to świetny wybór na dowolną porę roku. W połączeniu z doskonałą jakością wykonania i wytrzymałością wszystko to sprawia, że kask Shoei GT-Air II poradzi sobie z każdą sytuacją na drodze.

Shoei Neotec 2 z podwójną homologacjąCo ciekawe, choć jest to model, który zalicza się częściej do kategorii kasków szczękowych, Shoei Neotec 2 właściwie otrzymał podwójną homologację. Oznacza to, że spełnia wymagania zarówno dla konstrukcji szczękowych, jak i integralnych. Również w tym przypadku zastosowano skorupę ze specjalnego kompozytu, której towarzyszy wydajny system kanałów wentylacji. Komfort użytkowania, jakość wykonania i aerodynamika stoją na najwyższym poziomie, charakterystycznym dla propozycji tej marki.

X-SPR Pro - sportowy kask testowany przy 350 km/hMiłośnicy szybkiej jazdy powinni zwrócić uwagę na ten model - to przedstawiony w 2022 roku kask, który ma być następcą bardzo udanego X-SPIRIT III. X-SPR Pro spełnia wymagania nowej homologacji ECE, wprowadzając jeszcze bardziej zaawansowane zastosowania w swojej konstrukcji. Zastosowano tutaj innowacyjny system wentylacji z aż 7 wlotami i 6 wylotami powietrza, nowy wizjer wyścigowy oraz szereg udogodnień dla motocyklistów jeżdżących głównie po torze. Według oficjalnych testów model ten bez problemu radzi sobie z prędkością nawet 350 km/h.

shoeirf 1200 ridewell


Nie tylko integralne modele - propozycje o otwartej konstrukcji od ShoeiIntegralne modele to tylko część kompletnej oferty Shoei. Nie brakuje także propozycji z kategorii kasków otwartych, które sprawdzą się m.in. dla osób preferujących miejską jazdę czy fanów chopperów. Podobnie jak w przypadku innych produktów tej firmy, otwarte kaski marki Shoei odznaczają się świetną jakością wykonania i dostępem do innowacyjnych rozwiązań.