Wiadomości

  • 12 stycznia 2023
  • 13 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1667

Akcja "Bezpieczny pieszy": policjanci ujawnili 182 wykroczenia

Bielska drogówka prowadziła w czwartek, 12 stycznia na drogach miasta i powiatu działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy", które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami. Policjanci ujawnili blisko 182 wykroczenia.

policja, drogówka, bezpieczny pieszy, nurd
Akcja "Bezpieczny pieszy": policjanci ujawnili 182 wykroczenia · fot. KMP Bielsko-Biała


Bielski ruch drogowy cyklicznie prowadzi działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy" mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Ponadto szczególnym nadzorem obejmują rejony skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Zwracają uwagę również na zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów oraz bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

- W czwartek w trakcie trwania działań w godzinach od 6.00 do 22.00 stróże prawa ujawnili 182 wykroczenia, w tym 43 popełnione przez niechronionych uczestników ruchu. Głównymi przyczynami popełnianych przez nich wykroczeń było przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej - poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów i szczególną ostrożność. Na drodze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych! - podkreśliła asp. szt. Chrobak.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.