Wiadomości

  • 12 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1236

Miasto może podpisać umowy na dostarczenie 1 700 ton węgla

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej 10 stycznia radni wprowadzili istotne korekty Wieloletniej prognozy finansowej miasta Bielska-Białej oraz w budżecie miasta w związku z otrzymaniem przez miasto środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Sesja Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
Sesja Rady Miejskiej w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Zwiększenia w wydatkach bieżących dotyczyły głównie przeznaczenia środków otrzymanych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na wypłatę dodatku węglowego, na wypłatę dodatków dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła oraz na koszty obsługi, a także na wydatki związane z realizacją zadań wynikających z ustawy z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Konieczność zwołania sesji spowodowana została zmianą rozliczeń. Do tej pory środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 przyznane na poszczególne zadania były na specjalnym koncie, na dane zadanie, do końca jego realizacji. Teraz samorząd musiał końcem roku zwrócić niewykorzystane pieniądze na tzw. dodatek węglowy, a wraz z nowym rokiem wprowadzić do budżetu środki na ten cel, przewidziane do wykorzystania w 2023 roku. Dzięki przyjętej uchwale wnioski na tzw. dodatek węglowy będą mogły być realizowane przez samorząd niezwłocznie.

Również końcem roku 2022 r. Polska Grupa Górnicza poinformowała, że miasto może podpisać umowy z mieszkańcami na dostarczenie łącznie 1 700 ton węgla, pierwotnie PGG zapowiedział dostarczenie 700 ton węgla. Z tego powodu potrzebne były zmiany w Wieloletniej prognozie finansowej Bielska-Białej oraz w budżecie miasta.

Wszyscy obecni radni zagłosowali za wprowadzeniem zmian w obu dokumentach. Szczegółowe zapisy zainteresowani mogą znaleźć w przyjętej uchwale.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.