bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 14 grudnia 2012
  • 17 grudnia 2012
  • wyświetleń: 5492

Biletomaty są już czynne!

Dobiega końca montaż długo oczekiwanych przez pasażerów automatów biletowych na przystankach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

W sumie pojawi się 17 takich urządzeń. Staną w tych miejscach, z których korzysta najwięcej osób czyli m.in. przy dworcu kolejowym, obok hotelu President, na Hulance, na Placu Żwirki i Wigury, na ul. Piłsudskiego i na ul. Wałowej. Bieltomaty będą uruchamiane systematycznie. Można będzie w nich kupić bilety jednorazowe, miesięczne, siedmiodniowe, jednodniowe, godzinne i weekendowe.

Automaty będą przyjmowały standardowo banknoty i monety, a w styczniu uruchomiona zostanie możliwość zakupu biletów przy użyciu kart bankowych. Zakup biletu będzie trwał od kilku do kilkunastu sekund. Pasażer kupując bilet na ekranie dotykowym wybierze żądany nominał biletu przy pomocy wyświetlanych na ekranie aktywnych pól wyboru.

Biletomaty MZK · fot. bielsko.info


Obsługa sprzedaży realizowana będzie w 5 językach. Urządzenia mają również możliwość prezentacji informacji o komunikacji miejskiej, między innymi rozkładów jazdy, komunikatów informacyjnych. W przyszłości automaty będzie można przystosować do obsługi karty miejskiej.

Urządzenia są wyposażone w kamery, których umiejscowienie jest niewidoczne dla osoby stojącej przed automatem oraz w czujniki alarmowe, za pomocą których zostanie przekazana informacja do centrali o próbie uszkodzenia automatu, bądź kradzieży pieniędzy lub biletów.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.