Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1321

Wtorek z intensywnymi opadami deszczu. Wydano ostrzeżenia

Za nami:

Przed intensywnymi opadami deszczu, które wystąpią dzisiaj w naszym regionie, ostrzega Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Całkowite sumy opadów mogą wynieść od 25 mm do 40 mm. IMGW-PIB wydało również alert hydrologiczny przed gwałtownymi wzrostami stanów wody dla zlewni Małej Wisły, Przemszy oraz Soły wraz z kaskadą zbiorników.

deszcz, ulewa, burza
Wtorek z intensywnymi opadami deszczu. Wydano ostrzeżenia · fot. Pixabay


- Obserwuje się i nadal prognozuje poniżej 700 m n.p.m opady deszczu i deszczu ze śniegiem o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm, ale w godzinach od 1.00 do 7.00 zanotowano miejscami sumy opadów od 10 mm do 15 mm, zatem całkowite sumy opadów mogą wynieść od 25 mm do 40 mm - poinformowało Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie w komunikacie wydanym o godzinie 8.12.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie ma pierwszy stopień (w trzystopniowej skali) i obowiązuje do północy na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego.

Z kolei do godziny 9.00 w środę, 11 stycznia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody dla zlewni Małej Wisły, Przemszy oraz Soły wraz z kaskadą zbiorników.

- W związku z występującymi i prognozowanymi opadami deszczu na rzekach spodziewane są wzrosty poziomu wody, miejscami gwałtowne. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych - możemy przeczytać w komunikacie Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie.

mp / bielsko.info

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.