Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • 7 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4677

Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy w Cavatina Hall

Najpiękniejsze kolędy skomponowane przez Zbigniewa Preisnera rozgrzały serca w Cavatina Hall. W czwartek wieczorem, pełne refleksji i zadumy utwory zaśpiewali i zagrali najlepsi artyści w kraju. Pierwszy koncert rozpoczynający całą trasę odbywa się właśnie w Bielsku-Białej przy ul. Dworkowej.

Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy w Cavatina Hall - 5.01.2023 · fot. Bartłomiej Sidorczuk / bielsko.info


Podobnie jak w 2019 i 2020 roku w koncertach kolędowych wzięli udział: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Solistom towarzyszył zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

- Kompozycje, którym towarzyszy mądra i głęboka warstwa tekstowa, a także sposób ich wykonania, niosą potężny ładunek emocji powodujący ogromne wzruszenie - mówił Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje wieczory kolęd.Zbigniew Preisner jest polskim kompozytorem, tworzącym głównie muzykę filmową. Znany jest ze współpracy z największymi reżyserami, m.in. Krzysztofem Kieślowskim i Agnieszką Holland. Utwory z takich produkcji jak „Trzy kolory. Niebieski”, „Podwójne życie Weroniki” czy „Oliver Oliver” przyniosły mu sławę i ogromną popularność. Za każdym razem kompozycje Preisnera dodają filmom specjalnej metafizyki. W sumie jest autorem muzyki do ponad 70 filmów, przedstawień teatralnych i produkcji telewizyjnych, wyreżyserowanych przez uznanych twórców na całym świecie.

W piątek w Cavatina Hall wystąpi m.in. Kasia Kowalska, a w sobotę odbędzie się Koncert Noworoczny: Christmas After Party. Bilety na te wydarzenia już się wyprzedały, a na kolejne imprezy wejściówki można znaleźć tutaj.

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj