Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3095

Uderzył pieszego w głowę. Miał przy sobie biały proszek

Młody mężczyzna uderzył 58-letniego przechodnia w głowę. Oprócz tego, że naruszył nietykalność cielesną pieszego, miał przy sobie biały proszek. Ujęli go strażnicy miejscy.

Uderzył 58-letniego pieszego w głowę. Miał przy sobie biały proszek
Uderzył 58-letniego pieszego w głowę. Miał przy sobie biały proszek · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do zdarzenia doszło w środę 4 stycznia na ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach. Około godz. 11.30 patrolujący okolicę patrol straży miejskiej został powiadomiony przez kierowcę samochodu, że chwilę wcześniej zauważył, jak młody człowiek zaczepiał na chodniku mężczyznę, po czym uderzył go w głowę, a następnie uciekł.

Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie znaleźli poszkodowanego. Sprawca znajdował się około 50 metrów dalej. Po krótkim pościgu został ujęty i osadzony w radiowozie. Poszkodowany 58-latek rozpoznał mężczyznę i oświadczył strażnikom, że został przez niego uderzony bez powodu w głowę, gdy szedł chodnikiem.

Ujętym mężczyzną okazał się być 29-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który podczas interwencji strażników wyglądał, jakby był pod wpływem środków odurzających. Nie potrafił wyjaśnić mundurowym, dlaczego uderzył przechodnia. Strażnicy w komendzie zbadali go pod kątem obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że jest trzeźwy.

Po przeszukaniu mężczyzny okazało się, że w prawej skarpetce ukrywał folię aluminiową, a w niej biały proszek. Z uwagi na podejrzenie, że mogą to być substancje zabronione, 29-latka strażnicy wraz z zabezpieczonym materiałem przekazali patrolowi policji, w celu wykonania dalszych czynności.

ar / bielsko.info

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.