bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2023
  • 8 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1569

Nieodśnieżone ulice - będą kary dla drogowców

Atak zimy, który nawiedził Bielsko-Białą w połowie grudnia, zaskoczył drogowców. Aby dojechać do domów, kierowcy musieli brnąć swymi autami przez zwały śniegu. Ratusz zapowiada naliczenie kar na firmy odpowiedzialne za utrzymanie dróg.

Reklama

nieodśnieżone ulice
Nieodśnieżone ulice - będą kary dla drogowców · fot. FB/Karol Markowski


Przypomnijmy, do bielskiego Ratusza trafiła interpelacja radnego Karola Markowskiego, do którego z kolei zgłosili się mieszkańcy miasta informujący o trudnych warunkach na bocznych ulicach w związku z opadami śniegu.

- "Panie Karolu, mamy nieodśnieżone boczne ulice, a o bezpiecznym przejściu chodnikiem to możemy zapomnieć... To się po prostu nie mieści w głowie... ", "Nasze ulice w ubiegłym roku odśnieżała firma (...) wszystko było idealnie zrobione a teraz nie możemy się doprosić żeby ktoś przyjechał i nam pomógł..." - takiej treści alarmujące wiadomości dotarły od mieszkańców do radnego Karola Markowskiego, który w tej sprawie postanowił interweniować w bielskim Ratuszu.

Warto dodać, że interpelacja trafiła do prezydenta Bielska-Białej w czwartek, 15 grudnia. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Jak w odpowiedzi poinformował bielski Ratusz, za zimowe utrzymanie dróg w mieście odpowiadają dwie firmy. Jedna miała zadbać o odśnieżanie głównych ciągów komunikacyjnych, druga - za pozostałe ciągi w strefie wschodniej i zachodniej miasta.

- Zgodnie z zawartymi umowami za nienależyte wykonanie usługi na wykonawcę zostanie nałożona kara umowna - zapewnił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.