Wiadomości

  • 3 stycznia 2023
  • 9 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4987

Spółka Aqua ma pozwolenie na budowę Parku Edukacji Ekologicznej

Bielska spółka Aqua uzyskała w listopadzie pozwolenie na budowę Parku Edukacji Ekologicznej „AQUA”. W ramach inwestycji powstanie m.in. kryty kompleks basenowy na os. Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej.

Wizualizacje - Park Edukacji Ekologicznej Aqua na os. Polskich Skrzydeł
Wizualizacje - Park Edukacji Ekologicznej Aqua na os. Polskich Skrzydeł według projektu AM Architekci


Obiekt ma powstać u zbiegu ulic Czesława Tańskiego i Ikara. Jak wynika z dokumentacji, "Park Edukacji Ekologicznej Aqua" składać się ma m.in. z czterech sal z holem wystawienniczym, kompleksu basenowego z niecką sportową (osiem torów i widownia), niecek - do nauki pływania, rekreacyjnej, solankowej i dla niemowląt - oraz zjeżdżalni. Część rekreacyjna kompleksu będzie wyposażona w saunę z lodopadem, grotę solną, łaźnię piwną oraz kawiarnię. Obiekt powinien też dysponować lokalem gastronomicznym na 100 osób. Całość obsługiwać ma parking podziemny i nadziemny - łącznie na 300 miejsc.

Przypomnijmy: na ogłoszony jesienią 2020 roku konkurs wpłynęło sześć koncepcji architektoniczno-urbanistycznych krytego basenu. W kwietniu 2021 roku zakończył się etap wyłaniania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce firmie AM Architekci Aneta Mazur z Mazańcowic. Pod koniec 2021 roku Spółka zawarła umowę z firmą na sporządzenie kompleksowej dokumentacji projektowej dla inwestycji.

Zgodnie z umową, projekt ma zawierać m. in. część basenową, niezależny lokal gastronomiczny, część edukacyjną oraz zagospodarowanie terenu wokół inwestycji. Realizacja umowy została podzielona na 4 etapy, które obejmują kolejno: opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej oraz przygotowanie wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, opracowanie projektu budowlanego, opracowanie projektu technicznego spełniającego wymogi projektu wykonawczego oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. Koszt realizacji tej umowy to 1,5 miliona zł brutto.

Zakończenie budowy Parku Edukacji Ekologicznej „AQUA” planowane jest na drugą połowę 2025 roku.

Umiejscowienie na mapie:

Park edukacji ekologicznej

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.