bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1370

[ZDJĘCIA] Udało się uporządkować mini skwer

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

O uporządkowaniu mini skweru na skrzyżowaniu ul. Zapora i ul. Kopytko poinformowała w tym tygodniu Rada Osiedla Wapienica.

Reklama

Udało się uporządkować mini skwer w Wapienicy - 01.2022 · fot. Rada Osiedla Wapienica


O wykonanie prac porządkowych rada starała się już na początku września - wówczas do prezydenta Bielska-Białej wpłynęło pismo w tej sprawie.

- Po przebudowie ul. Zapora z krajobrazu drogi do Doliny Luizy zniknęły charakterystyczne wiekowe drzewa, które do tej pory w upalne dni dawały trochę cienia. W trakcie przebudowy na działce po przedwojennej strażnicy ochotniczej straży pożarnej, następnie powojennego baru "Kopytko", a ostatecznie zakładu szewskiego śp. pana Fliska, powstał mini skwerek z "fragmentem" ścieżki rowerowej. Niestety teren szybko popadł w niełaskę - relacjonują przedstawiciele Rady Osiedla Wapienica.

Działka porosła dzikimi pnączami, które skrywały śmieci, a pozostała część została rozjeżdżona przez samochody i stała się dzikim parkingiem.

Skwer na skrzyżowaniu ul. Zapora i ul. Kopytko przed rewitalizacją · fot. Rada Osiedla Wapienica


- Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe i w tym czasie łatwiej coś wyprosić. Wiadomo, nie ma co liczyć na większe inwestycje, ale takie drobne sprawy mają teraz szansę na pozytywne załatwienie.
W taki "cudowny" sposób zrewitalizowany teren cieszy może teraz cieszyć oko
- mówią osiedlowi radni.

Teraz na skwerze pojawiły się dwie ławki parkowe i zostały nasadzone drzewa, które w przyszłości dadzą schronienie przed słońcem i deszczem.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj