Wiadomości

  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 665

Jaki system rolet wybrać do okna balkonowego?

Materiał partnera:

Dobór funkcjonalnych dekoracji okiennych stanowi nie lada problem, gdy trzeba dopasować je do balkonu. Mimo że są one gwarancją prywatności i umożliwiają regulowanie dopływu naturalnego światła do pomieszczeń, tak wymagają odpowiedniego dostosowania. Ponadto nie wszystkie warianty rolet czy żaluzji dobrze się sprawdzą, cyklicznie wystawiane na zmiany temperatur. Czym zatem się kierować, szukając balkonowych osłon? Podpowiadamy!

Linkhouse


Czym kierować się przy wyborze rolet na balkon?Dobre rolety balkonowe powinny posiadać kilka wyjątkowo istotnych cech, które sprawiają, że sprawdzą się w każdym wnętrzu i posłużą domownikom przez lata. Przy ich wyborze, zwróć uwagę na:

- możliwość swobodnego korzystania z okna po montażu rolet,

- możliwość regulacji napływającego do pomieszczenia naturalnego światła,

- łatwość w utrzymaniu czystości,

- odporność na zmiany temperatury

Zwróć także uwagę na rodzaj montażu rolety. Niektóre da się przyczepić bezinwazyjnie, poprzez przyssawki lub haczyki. Z kolei inne modele wymagają wiercenia albo naklejania nad wnęką okienną kasetki z roletą.

Czy rolety dzień noc sprawdzą się na balkonie?Jednym z modeli rolet, które szczególnie upodobało sobie wielu domowników, są rolety dzień noc od Karnix. Bazują one na dwóch warstwach materiału, umieszczonych na jednym mechanizmie. Jedna z tkanin jest koronkowa lub siateczkowa druga natomiast barwna i grubsza. Są ułożone w równolegle biegnące, poprzeczne pasy, wzajemnie się uzupełniające. Dzięki mechanizmowi sterowanemu przez łańcuszek lub sznurek, każdy może samodzielnie regulować nie tylko wysokość na jakiej znajduje się roleta, ile także ułożenie samych pasów i w pełni dopasowywać je do potrzeb.

Z tego powodu rolety dzień noc świetnie sprawdzają się na drzwiach i oknach balkonowych. Montowane wysoko mają okazję w pełni zaprezentować swój potencjał - co jest niezwykle efektowne. Ponadto stanowią niebanalną dekorację, która może nadać wnętrzu nowego charakteru lub uzupełnić obowiązującą kompozycję w subtelny sposób.

Jakie jeszcze rolety sprawdzą się na balkonie?Oprócz klasycznych, aluminiowych rolet czy modeli „dzień noc” doskonale sprawdzą się także warianty rolet rzymskich. Tego typu roleta marki Karnix nie tylko jest niezwykle praktyczna, mogąca latami pełnić powierzone funkcje, ile jeszcze jest niesamowicie efektowna. Lekkości dodają jej zwiewne tkaniny i sprawiają, że pomieszczenie nabiera przytulnego charakteru, przyjaznego domownikom.

Roleta rzymska bazuje na subtelnie zawiniętej tkaninie. Może być ona jednokolorowo lub też bogato zdobiona barwnymi wzorami. Funkcjonalności nadaje jej mechanizm łańcuszkowy lub specjalny uchwyt, umieszczony przy górnej i dolnej krawędzi. Na balkon sprawdzą się również rolety drewniane i bambusowe. Idealnie wkomponowują się we współczesne wnętrza mieszkań i domów, a naturalne dodatki tylko wpływają na ich elegancję i szlachetność. Wymagają impregnowania - jednak to niewielki koszt w tę wytworną inwestycję na lata.