Wiadomości

  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3420

Okiem czytelnika: pl. Żwirki Wigury po remoncie kamienicy

- Chciałbym za waszym pośrednictwem zwrócić uwagę osób odpowiedzialnych za stan, w jakim w chwili obecnej wygląda przejście z pl. Żwirki i Wigury na ulicę Schodową w kierunku Rynku. W tym roku została odrestaurowana barokowa kamienica przy placu, jednak od zakończenia prac ekipa remontowa pozostawiła widoczny na zdjęciach bałagan - napisał do naszej redakcji mieszkaniec, dołączając fotografie.

Plac Żwirki Wigury po rewitalizacji kamienicy - 29.12.2022 · fot. Grzegorz B.


- Mimo telefonicznych interwencji zarówno w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, jak i firmie Pre-Zero, odpowiedzialnej za wywóz nieczystości, nic nie uległo zmianie i stan taki już trwa od około dwóch miesięcy - informuje mieszkaniec.

- Strach pomyśleć, co by było, gdyby to było lato i wysokie temperatury. Ul. Zamkowa jak i Pl. Żwirki i Wigury stanowią główną arterię miasta w kierunku Szczyrku i Beskidów. Poza tym rejon ten odwiedza wielu turystów, gdyż jest to już część starówki i taki widok jest, delikatnie ujmując, niezbyt chwalebny dla naszego miasta. Prosiłbym o zajęcie się tym problemem, gdyż interwencje zwykłych mieszkańców pozostają bez echa - apeluje pan Grzegorz.

Aneta Chorąży - asystent Zarządu firmy PreZero poinformowała nas, że Spółka regularnie dokonywała odbioru odpadów z przedstawionego w artykule miejsca posadowienia pojemników z wyłączeniem worków, których zawartość stanowiły odpady remontowo-budowlane, które nie wchodzą w skład odpadów komunalnych. Jak wyjaśniła, odpady powinny zostać zagospodarowane przez wykonawcę remontu. W załączeniu przesłała zdjęcia obrazujące stan na dzień 2 stycznia.

pl. Żwirki Wigury po remoncie kamienicy
pl. Żwirki Wigury po remoncie kamienicy · fot. PreZero

pl. Żwirki Wigury po remoncie kamienicy
pl. Żwirki Wigury po remoncie kamienicy · fot. PreZero

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.