Wiadomości

  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 524

Podsłuch w biurze - jak to wygląda w praktyce?

Materiał partnera:

Podkładanie tak zwanych pluskiew czyli miniaturowych mikrofonów z nadajnikiem to scena z co najmniej połowy szpiegowskich i sensacyjnych filmów klasyki XX wieku.

detective 156465 1280


Do tego zamaskowana furgonetka, w której ukrywają się 24 godziny na dobę agenci prowadzący nasłuch. Rzeczywiście, kiedyś tak było. Jednak technika poszła tak do przodu, że sam James Bond doznał by szoku widząc, że jego nadzwyczajne umiejętności nie są już dziś konieczne. Miniaturyzacja, dostęp do Internetu, cała gama urządzeń korzystająca z kart SIM powodują, że superszpieg nie jest już potrzebny aby zainstalować podsłuch w biurze. Może to zrobić każdy - zabłąkany w biurowcu "gość", sprzątaczka czy serwisant instalujący kable. Nie trzeba specjalnego szkolenia ani technicznych umiejętności - wystarczy pozostawić zwykły, nie budzący podejrzeń przedmiot.

Czy można znaleźć podsłuch w biurze?Jeżeli mamy zamiar dokonać fizycznego przeszukania pomieszczenia biurowego to szansa na odnalezienie podsłuchu jest mnie więcej taka jak na główną wygraną w Lotto. Przy podejrzeniu, że w firmie zainstalowano urządzenie podsłuchowe należy posłużyć się profesjonalnym wykrywaczem. Tego typu sprzęt oferuje alfatronik.com.pl. Przed wybraniem czegoś z bogatej oferty najlepiej skontaktować się z doradcą. Pracownicy alfatronik.com.pl to osoby z dużym, praktycznym doświadczeniem i z pewnością zaproponują optymalne rozwiązanie. Najtańszy wykrywacz podsłuchów kosztuje zaledwie kilkaset złotych. Pozwala on na wykrycie pola elektromagnetycznego w przedmiocie, który nie powinien go emitować. Najdroższe, profesjonalne urządzenia mogą kosztować nawet tyle, co samochód osobowy średniej klasy. Wtedy warto rozważyć czy bardziej ekonomicznym wyjściem nie będzie zatrudnienie ekipy z alfatronik.com.pl w celu dezaktywacji podsłuchu w biurze.

Jak może być zamaskowany podsłuch w biurze?Możliwości są niestety prawie nieograniczone. Nie musi być to klasyczna pluskwa przyklejona pod blatem biurka. Mikrofon, często z kamerą i urządzeniem nagrywającym może znaleźć się we wszystkich typowych elementach wyposażenia biura. Listwy zasilające, oświetlenie, modemy, wzmacniacze sygnału WIFI, rozgałęziacze, ładowarki i wtyczki - wszystko to może być potencjalnym nośnikiem podsłuchu w biurze. Nie tylko urządzenia podłączone do sieci elektrycznej mogą kryć w sobie podsłuch. Nadają się również do tego gadżety reklamowe, zegary, a nawet kalendarze lub notatniki. Niektóre z nowoczesnych sprzętów podsłuchowych mogą działać bez zasilania nawet przez kilkaset godzin.