bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2011
  • wyświetleń: 4444

Odtworzą średniowieczną basztę

Powstanie tzw. platforma widokowa, odtworzona zostanie średniowieczna baszta. Tak będzie wyglądało niezagospodarowane podwórko na Starówce w Bielsku-Białej. To część dużego miejskiego projektu "Zwiedzaj i wypoczywaj".

Zamek - baszta
fot. Radio Bielsko


Uszkodzona zapadnięta nawierzchnia, rozbite latarnie, zniszczone mury sąsiednich kamienic, szaro i brudno. Miejsce przy ul. Krętej (przy przejściu z ul. Orkana na Stary Rynek) raczej nie zachęca, aby zatrzymać się i podziwiać widoki. Na placyku pojawią się ławki, obok zostanie odtworzona średniowieczna baszta. Mury zostaną odtworzone do wysokości do ok. 1,4 m. Pojawi się tablica informująca o tym, którędy przebiegały mury obronne starówki.

W ramach projektu powstał już skwer rekreacyjny przy ul. Orkana, podobny mniejszy będzie przy ul. Schodowej. Projekt o unijne dofinansowanie pozytywnie przeszedł ocenę, w biurze czekają na oficjalną wiadomość o przyznanych środkach- ok. 10 mln zł. To pieniądze także na modernizację parku Słowackiego.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.