Wiadomości

  • 29 grudnia 2022
  • wyświetleń: 761

Marzy Ci się zielony ogród ? Sprawdź dlaczego warto sadzić drzewa przy domu

Materiał partnera:

Drzewa pomagają domowemu systemowi klimatycznemu pracować wydajniej. Stanowią schronienie dla dzikich zwierząt. Drzewa mogą pomóc w zapobieganiu lub minimalizowaniu szkód powodziowych.

24338216 zaplanuj swoj ogrod


Jak wybrać i posadzić drzewoDrzewa pomagają domowemu systemowi klimatycznemu pracować wydajniej. Bez względu na to, gdzie mieszkasz, istnieje jakiś rodzaj drzewa, który może pomóc w bardziej wydajnej pracy Twojego systemu ogrzewania i/lub klimatyzacji. Drzewa mogą być bardzo pomocne w walce z rachunkiem za energię elektryczną, ponieważ mogą działać jako skuteczne blokady wiatru, zmniejszać ilość światła słonecznego padającego na dom i urządzenia chłodzące, a nawet strategicznie wpuszczać światło w ciemne dni jesieni i zimy. Odwiedź kategorie dom i ogród www.mamtoo.pl/dom-i-ogrod/ wiele przydatnych rzeczy.

Drzewa liściaste świetnie pasują do właścicieli domów, ponieważ zacieniają domy latem, ale pozwalają na dotarcie światła słonecznego po opadnięciu liści jesienią. Drzewa wiecznie zielone posadzone po północno-zachodniej stronie domu mogą blokować zimne zimowe wiatry. Odpowiednie rozmieszczenie tylko dwóch drzew może zaoszczędzić do 40% energii grzewczej i zapewnić do 18% oszczędności energii chłodniczej podczas fal upałów.

Zapewniają schronienie dla dzikich zwierząt[h]

Możesz myśleć, że drzewa to tylko ładne twarze na trawniku i być może wiesz już, że pomagają utrzymać klimat w domu pod kontrolą. Ale czy wiesz, że drzewa mogą również przyciągać dziką zwierzynę i przynieść piękno natury wprost do Twojego okna?

Twoje nasadzenia pomagają również zwierzętom znaleźć bezpieczniejsze miejsca do wychowywania młodych i poszukiwania pożywienia - jeśli są na tyle odważne, by podejść tak blisko cywilizacji. Kluczem do uzyskania większej ilości dzikich zwierząt jest posadzenie solidnej mieszanki gatunków roślin w domowym krajobrazie.

Drzewa mogą pomóc w zapobieganiu lub minimalizowaniu szkód powodziowych
Chociaż większość ludzi nie bierze pod uwagę ich wpływu na zdarzenia związane z deszczem, drzewa mogą faktycznie pomóc w zapobieganiu wymywaniu trawników i pomóc w szybszym wchłanianiu wody po ulewnych deszczach. Ponieważ drzewa mają tak duże systemy korzeniowe, ich wpływ na glebę jest ogromny.

[h]Jak wybrać i posadzić drzewoNajlepsze umiejscowienie drzewa zależy od jego okazu, tempa wzrostu i nawyków. Nie chciałbyś sadzić dębu pięć stóp od ściany fundamentowej. Posadź większe drzewa dalej od konstrukcji, a mniejsze drzewa ozdobne znacznie bliżej domu. Kolejną poważną kwestią jest to, gdzie trafią korzenie i pędy. Jeśli w tej części podwórka znajdują się instalacje podziemne lub napowietrzne, istnieje ryzyko uszkodzenia rur i przewodów w miarę wzrostu drzewa. www.mamtoo.pl