Wiadomości

  • 28 grudnia 2022
  • 29 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1789

"Lepiej zgłosić się samemu". Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Bielscy stróże prawa w grudniu zatrzymali 43 poszukiwanych przez sąd lub prokuraturę oraz 15 osób poszukiwanych na podstawie wystawionego listu gończego. Jak podkreśla KMP w Bielsku-Białej, policjanci tropią poszukiwanych aż do skutku i ten skutek zwykle jest dla nich nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Dlatego lepiej zgłosić się samemu.

"Lepiej zgłosić się samemu". Kolejni poszukiwani w rękach policjantów
"Lepiej zgłosić się samemu". Kolejni poszukiwani w rękach policjantów - zdj. ilustracyjne · fot. KMP Bielsko-Biała


Jak wyjaśnia asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej, sprawcy celowo ukrywają się przed policją, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniają miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywają się u swoich znajomych lub rodziny.

- Działania bielskich policjantów w grudniu doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania, a następnie zatrzymania 43 osób poszukiwanych przez prokuraturę lub sąd, 15 osób poszukiwanych na podstawie wystawionego listu gończego, 14 osób na podstawie wystawionych nakazów w celu doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności oraz 6 osób, które samowolnie oddaliły się z placówek wychowawczych - poinformowała przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

- Lepiej zgłosić się samemu - podkreślają mundurowi. - Policjanci szukają aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub służbowej podróży. Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego - zauważają.

- Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych. Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeniu na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego — między innymi — lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki -policji - podsumowują.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.