bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2022
  • 27 grudnia 2022
  • wyświetleń: 6282

Finał śledztwa w sprawie zabójstwa w Hałcnowie. Jest decyzja prokuratury

Znamy decyzję śledczych w sprawie zabójstwa, do jakiego doszło 22 września 2022 roku w Hałncowie. 36-latka targnęła się wówczas na życie swojej 72-letniej matki. Prokuratura planuje zakończenie śledztwa jeszcze w tym roku.

Reklama

akta, dochodzenie, policja, kajdanki
Finał śledztwa w sprawie zabójstwa w Hałcnowie. Jest decyzja prokuratury - zdj. ilustracyjne · fot. KMP Bielsko-Biała


Do tragicznego zdarzenia doszło w Bielsku-Białej, w Hałcnowie około godziny 14.30. Służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o nieprzytomnej seniorce. Na miejscu okazało się, że kobieta nie żyje i padła ofiarą zabójstwa. Na jej ciele stwierdzono uraz głowy, który był przyczyną śmierci kobiety. Podejrzana o dokonanie zbrodni 36-letnia córka ofiary została zatrzymana przez policjantów. Po jej przesłuchaniu przez prokuratora, na wniosek śledczych bielski sąd aresztował kobietę na 3 miesiące. Z uwagi na jej stan zdrowia czynności procesowe wykonywane były w Bielskim Centrum Psychiatrii. Od początku też z okoliczności sprawy wynikało, że sprawczyni mogła cierpieć na zaburzenia psychiczne.

Jak informuje Prokurator Rejonowy Bielsko-Biała - Północ Anna Zarychta: "Postępowanie jest na końcowym etapie i w grudniu 2022 r. planowane jest jego zakończenie. Z uwagi na treść opinii biegłych prokurator skieruje wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego."

Zgodnie z art. 31 § 1 kodeksu karnego niepoczytalność oznacza, że nie popełnia przestępstwa, kto, z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem.


Sąd może uwzględnić wniosek lub jeśli nie znajdzie podstaw do jego zastosowania zwrócić sprawę prokuratorowi do jej dalszego prowadzenia. Do czasu rozpoznania wniosku podejrzana pozostaje pozbawiona wolności. Z uwagi na charakter rodzinnego dramatu, nie publikujemy szczegółowych okoliczności zbrodni.

rosz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.