Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2022
  • 27 grudnia 2022
  • wyświetleń: 11445

[FOTO] Lód spadający z dachu zranił dwie nastolatki

Do niebezpiecznej sytuacji doszło około godziny 9.00 w czwartek, 22 grudnia przy ul. Wyspiańskiego. Lód spadający z dachu jednego z budynków zranił dwie nastolatki.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej - 22.12.2022 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Jak przekazała portalowi bielsko.info asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej, nastolatki wchodziły do budynku Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych wejściem wyłączonym z użytkowania - teren wokół był ogrodzony taśmą ze względu na zagrożenie, jakie stwarzały nawisy śnieżne.

Z kolei jak poinformowała mł. bryg. Patrycja Pokrzywa z KM PSP w Bielsku-Białej, 17-latka z raną ciętą głowy została zabrana przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Druga z dziewczyn w wieku 18 lat bez zewnętrznych obrażeń została zabrana do Szpitala Wojewódzkiego na obserwację.

Po zdarzeniu strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej usuwali pozostałą część lodu z dachu.

Po publikacji artykułu z redakcją portalu bielsko.info skontaktował się członek rodziny jednej z poszkodowanych nastolatek, który stwierdził, że "według uczestniczek zdarzenia i kilku innych uczniów teren nie był odgrodzony taśmami i uczniowie wchodzili na zajęcia do budynku głównym wejściem".

W związku z tym skierował apel z prośbą do osób, które posiadają nagrania z kamer samochodowych z ulicy Wyspiańskiego, z godzin od 7.30 do 9.00. - Nagrania będą potrzebne do udowodnienia faktu, czy w czasie wypadku teren faktycznie był odgrodzony taśmą - dodał. Nagrania można przesyłać na e-mail krismarko89@gmail.com.

Poprosiliśmy Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych o komentarz w sprawie czwartkowego wypadku - otrzymaliśmy go we wtorek, 27 grudnia.

- Dnia 22 grudnia 2022 roku w Bielsku-Białej z dachu budynku szkoły przy ul. Wyspiańskiego 5 ok. godz. 8.35 zsunął się na chodnik płat śniegu. Miejsce, na które spadł śnieg było zabezpieczone - ogrodzone taśmą i informacją o zakazie przejścia. Zakaz ten został samowolnie złamany przez dwie uczennice klasy IV technikum tutejszego zespołu szkół. Na miejsce wypadku zostało wezwane pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna. W sposób szczególny miejsce wypadku zostało zabezpieczone. Uczennice pozostają pod opieką lekarską i rodziców. Dyrekcja szkoły udzieliła wyjaśnień wszystkim służbom obecnym na miejscu zdarzenia - możemy przeczytać w oświadczeniu podpisanym przez dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, Jolantę Wikło.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.