bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2012
  • 15 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3341

Nowe wozy w bielskiej straży

Niewątpliwie rok 2012 kończy się wyjątkowo dla bielskich strażaków. W środę 12 grudnia odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania dwóch nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych do Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Nowymi nabytkami strażaków są średni samochód gaśniczy GBA 2,5/16 Renault z napędem terenowym oraz ciężki samochód kwatermistrzowski marki Mercedes. W czasie uroczystości nastąpiło również przekazanie dotychczasowego samochodu gaśniczego GBA 2,5/24/2,5 Renault do Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Bielsko-Biała Leszczyny.

Nowy wóz bojowy to średni samochód gaśniczy posiadający zbiornik o poj. 2,5 tys litrów. Na samochodzie znajduje się sprzęt zarówno do zwalczania pożarów, jak i likwidacji miejscowych zagrożeń, w tym wypadków w ruchu drogowym (posiada specjalistyczne narzędzia hydrauliczne). Drugi z otrzymanych pojazdów to samochód kwatermistrzowski, który zastąpi dotychczasowego Stara z 1984 roku. Samochód ten posiada żuraw przenośny HIAB o udźwigu 3 ton oraz wywrotkę o ładowności 6 ton. Tego typu pojazd szczególnie przydaje się w akcjach, gdzie do gaszenia pożaru potrzeba dużej ilości środka pianotwórczego. Do tej pory zawsze był problem z jego przewiezieniem. Samochód ten będzie również niezastąpiony w czasie akcji powodziowych do dowozu m.in. piasku, a także innych działań prowadzonych przez jednostki straży pożarnej.

Nowe wozy strażackie · fot. PSP Bielsko-Biała


Zakup samochodu gaśniczego GBA Renault był możliwy dzięki środkom finansowym pozyskanym z: Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Miasta w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Z kolei zakup samochodu kwatermistrzowskiego był możliwy dzięki środkom finansowym pozyskanym z: Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.