bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1712

Poszukiwany świadek przestępstwa

Bielska policja poszukuje kobiety, która była świadkiem legitymowania i zatrzymania mężczyzny posiadającego przy sobie szablę. Sprawca został zatrzymany przez nieumundurowanych policjantów nocą 21 listopada o godz. 1.05 w Bielsku-Białej na ul. Wałowej.

policja
Szabla została zabezpieczona przez policjantów. · fot. KMP Bielsko-Biała


21 listopada funkcjonariusz Straży Miejskiej obsługujący miejski monitoring przekazał oficerowi dyżurnemu bielskiej Policji informację o młodym mężczyźnie, który na ul. Wałowej zaczepiał przechodniów, w tym starszą kobietę i wymachiwał w ich kierunku szablą. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnych wywiadowców, którzy szybko i skutecznie obezwładnili sprawcę, odbierając mu szablę.

W trakcie interwencji mężczyzna z chwili na chwilę stawał się coraz bardziej agresywny. Żądał, aby policjanci zwrócili mu zabezpieczoną szablę. W pewnym momencie rzucił się na funkcjonariuszy z rękami. Zwracał się do stróżów prawa wulgarnym słownictwem, a w czasie szamotaniny rozdarł im kurtki.

Sprawca został zakuty w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Przewieziono go do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką medyczną. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważenie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.