Wiadomości

  • 19 grudnia 2022
  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2808

Wyrzucił trzy młode kotki z 4. piętra. Miał dwa promile

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej zatrzymali 41-latka, który z IV pietra bloku wyrzucił trzy młode kotki. Mężczyzna usłyszał zarzuty, po czym na wniosek śledczym prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

akta, dochodzenie, policja, kajdanki
Wyrzucił trzy młode kotki z 4. piętra. Miał dwa promile · fot. KMP Bielsko-Biała


- 10 grudnia mieszkanka Bielska-Białej, idąc ulicą na jednym z bielskich osiedli, usłyszała pisk kota. Rozglądając się zauważyła stojącego na balkonie IV piętra bloku mężczyznę, który wyrzucił, jak określiła "coś" w dół. Kiedy podeszła w to miejsce stwierdziła, iż są to trzy małe kotki w wieku około 3- 4 tygodni. Kotki upadek przeżyły. O zdarzeniu niezwłocznie został powiadomiony dyżurny Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

- Mężczyzna, jak się okazało - 41-letni mieszkaniec bloku, w chwili jego zatrzymania miał przeszło dwa promile alkoholu. Następnego dnia usłyszał zarzut z art. 35 ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt oraz na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za przestępstwo grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności - dodała przedstawicielka bielskich policjantów.

- Pamiętajmy, że zwierze to nie rzecz, ani też najlepszy prezent. To z pewnością odpowiedzialność! Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę - podkreśla asp. szt. Chrobak.


W myśl ustawy o ochronie zwierząt, przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień m.in.:
  • bicie zwierząt przedmiotami twardymi i ostrymi lub zaopatrzonymi w urządzenia obliczone na sprawianie specjalnego bólu, bicie po głowie, dolnej części brzucha, dolnych częściach kończyn;
  • utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa, bądź w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji;
  • porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.