bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2012
  • 15 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1929

Świece Caritasu zapłoną w Wigilię

Ponad 100 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzi w tym roku Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

caritas


Z roku na rok coraz więcej parafian na Podbeskidziu i Śląsku Cieszyńskim pragnie uczestniczyć w tym charytatywnym przedsięwzięciu i często długo przed Wiglią brakuje już świec. Diecezja, na terenie której mieszka około 800 tys. ludzi, należy do tych, gdzie rozchodzi się najwięcej świec Caritas. Akcja ma charakter ekumeniczny i wspiera ją tutejszy kościół ewangelicko-augsbsurski.

Ks. prałat Józef Zajda, dyrektor diecezjalnej Caritas, przyznaje, że jak na tak małą diecezję zapotrzebowanie na wigilijne świece jest wyjątkowo duże. Wyjaśnia, że dochód ze sprzedaży świec pozostanie w większości w parafiach i diecezji. Będzie przeznaczony na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na wypoczynek letni. Duchowny dodaje, że pieniądze czasami wykorzystywane są także na pomoc ludziom w przypadkach losowych.

Hasłem tegorocznej akcji są słowa „Podziel serce - pomnóż miłość”

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.