bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 grudnia 2022
  • wyświetleń: 245

Elewacje z kamienia naturalnego wyrazem śródziemnomorskiej inspiracji

Materiał partnera:

Styl śródziemnomorski od lat stanowi sporą inspirację dla architektów, którzy z rozwagą wplatają jego elementy do swoich nowoczesnych projektów. Spotykane zarówno w domach jak i rezydencjach, a także budynkach o przeznaczeniu komercyjnym, często uchodzą za wyznacznik stylu. W dzisiejszych czasach szczególną uwagę przykłada się do tego, by łączyć ze sobą rozwiązania praktyczne i estetyczne w jedność. Elewacja wykonana z kamienia naturalnego wykazuje wysoką odporność na takie czynniki atmosferyczne jak mróz, wilgoć i opady deszczu, a także intensywne promieniowanie UV. Kamień naturalny jest nieodłącznym elementem domów śródziemnomorskich, które zaskakują swoim unikatowym designem. Styl śródziemnomorski, do którego zaliczany jest również styl grecki, nie posiada sztywnych ram - przykład stanowią urokliwe domki w Atenach, które różnią się między sobą kolorystyką, a także właśnie elewacją. Pokrycie ścian domu kamieniem naturalnym to designerskie rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Jeżeli uwielbiasz klimat greckich wysp lub chcesz stworzyć dom w stylu sycylijskim, te rozwiązanie jest dla ciebie.

05   STEINBLAU   elewacje z kamienia naturalnego


Zalety kamienia elewacyjnego - renoma zbudowana na solidnych cechach materiałuElewacje z kamienia naturalnego, oprócz fenomenalnego wyglądu, mają sporo do zaoferowania. Liczne zalety wpłynęły na ich odbiór przez osoby prywatne, jak i wielkie firmy chcące być w posiadaniu architektonicznie ponadczasowych budowli, których wykończenie stanowi swoistą wisienkę na torcie. Kamień naturalny jest odporny nawet na najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne - z tego powodu zyskał on tytuł jednego z najbardziej trwałych materiałów budowlanych. Wystarczy tylko odpowiednio go zaimpregnować, by mógł służyć latami w iście nienaruszonym stanie. Przez to, iż nie straszne są mu ciężkie mrozy, kamień elewacyjny sprawdza się wybitnie jako doskonały izolator termiczny. Dodatkowo pomaga w zabezpieczeniu ścian przed wilgocią i zabrudzeniem, wpływając przy tym na trwałą estetykę domu. Trójwymiarowość struktury kamienia pozwala na wkomponowanie płytek w fasadę budynku i dopasowanie ich do elementów tradycyjnych, jakimi są na przykład drewniane okiennice, a także nowoczesnych.

Estetyka elewacji z kamienia naturalnego, czyli piękno w awangardowym styluNie sposób jest przymknąć oko na walor estetyczne, przekładające się na całościowy odbiór elewacji z kamienia naturalnego. W firmie STEINBLAU znaleźć można całą paletę barw kamieni naturalnych wykorzystywanych do elewacji - szeroki wybór daje mnogość możliwości. Miłośnicy śródziemnomorskiego stylu z pewnością znajdą tam coś dla siebie! Elewacje z kamienia naturalnego są w stanie odmienić zwykły dotąd budynek. Kamień elewacyjny pozwala na stworzenie niepowtarzalnej gry światłocienia; w zależności od pory dnia uwypukli ona poszczególne elementy fasady posesji, nadając jej zupełnie nowego wymiaru. Mimo że kamień elewacyjny zewnętrzny nie wymaga szczególnie skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, impregnacja jest tutaj zalecana. Wydłuża ona „żywotność” kamienia, uodparniając go na brud. Impregnat skutecznie blokuje wnikanie wody, zabezpieczając budynek przed rozwojem grzybów, glonów oraz mchu. Dzisiejsza technologia pozwoliła na stworzenie płytek z kamienia naturalnego, które świetnie sprawdzą się zarówno na zewnątrz budynku, jak i w środku. Uniwersalność elewacji z kamienia naturalnego powoduje, że liczba fanów tego zastosowania wzrasta. Kto wie, może zostaniesz jednym z nich?