bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2022
  • 10 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1751

[ZDJĘCIA] Magiczny świat dawnych kolęd i pastorałek w Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

W piątek, 9 grudnia w Cavatina Hall wystąpili Arianna Savall i Petter Undland Johansen wraz z zespołem Hirundo Maris. Muzycy zabrali bielską publiczności do magicznego świata dawnych utworów bożonarodzeniowych.

Reklama

Magiczny świat dawnych kolęd i pastorałek w Cavatina Hall - 9.12.2022 · fot. Bartłomiej Sidorczuk / bielsko.info


Arianna Savall i Petter Undland Johansen z zespołem Hirundo Maris w Cavatina Hall zagrali w Cavatina Hall premierowy program: Silent Night - Early Christmas Music and Carols.

Zespół Hirundo Maris stworzony przez Ariannę Savall - córkę legendarnego już katalońskiego gambisty Jordiego Savalla - od lat wyznacza trendy w nowatorskim ukazywaniu muzyki od średniowiecza aż do muzyki współczesnej ludowej i folkowej. W prezentowanym w Bielsku Białej projekcie artyści zapraszają na podróż do magicznego świata dawnych utworów bożonarodzeniowych - to wielowiekowa zima połączona z muzyką adwentową i świąteczną.

W albumie „Silent Night - Early Christmas Music and Carols”, muzycy i reżyserzy zespołów wybrali tradycyjne, świąteczne utwory z północy i południa Europy, ukazując jak w różnorodnych i odległych kulturach okraszano muzyką ten szczególni okres w roku.

Wyjątkowy głos Arianny Savall z intrygującymi brzmieniami wyjątkowego zestawu instrumentów - harfy, tradycyjnych fletów i piszczałek, gitar oraz kontrabasu i perkusji.

Muzycy Hirundo Maris pochodzą z wielu krajów europejskich: Norwegii, Anglii, Niemiec, Hiszpanii i Katalonii. W związku z tym nagrywanie pięknych melodii stało się również rodzajem dźwiękowego zwierciadła różnorodnych tradycji muzycznych europejskiej imprezy świątecznej.

- Śpiew niebiańskiej świątecznej muzyki przynosi nam pokój i nadzieję dla wszystkich - mówi Arianna Savall. - Śpiew jest jednym z najlepszych sposobów na zbliżenie ludzi. To jest bardzo duchowe. Nie możemy tego dotknąć, ale wszyscy możemy poczuć to głęboko w naszych sercach - dodaje.

Bilety na wydarzenia w Cavatina Hall można zakupić tutaj.

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj