Wiadomości

  • 9 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1362

Opady marznące i intensywne opady śniegu. Alert II stopnia dla regionu

Za nami:

Opady marznące i intensywne opady śniegu przewidują synoptycy na najbliższy weekend 9 - 11 grudnia. W związku z prognozami krakowskie Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW wydało pierwsze z ostrzeżeń, mające drugi stopień.

droga, zima, ślisko, gołoledź
Opady marznące i intensywne opady śniegu. Alert II stopnia dla regionu · fot. pixabay.com


- Po południu i wieczorem na obszarach powyżej 400 m n.p.m. prognozowane są słabe chwilami umiarkowane opady marznącego deszczu. W drugiej połowie nocy już na całym obszarze opady mogą przechodzić w marznące mżawki. Opady powodować będą gołoledź - możemy przeczytać w piątkowym komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Powyższy alert ma drugi stopień (w trzystopniowej skali), a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 14.30 w piątek, 9 grudnia do godziny 7.00 w sobotę, 10 grudnia na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Według prognoz synoptyków IMGW w weekend czekają nas również intensywne opady śniegu. Z kolei jak informują Łowcy Burz Podbeskidzie, kulminacja opadów śniegu o umiarkowanym, a rano także silnym natężeniu spodziewana jest na niedzielę.

- Padać może do poniedziałkowego poranka. Temperatura spadnie poniżej 0*C, co pozwoli na utworzenie pokrywy śnieżnej. Obecnie prognozy wskazują, że w naszym regionie przybędzie od 15 do 25 cm, w górach do 40 cm. Możliwe utrudnienia komunikacyjne. Uwaga! Trajektoria niżu nie jest do końca pewna, przez co czas trwania i intensywność opadów może ulec zmianie - możemy przeczytać w prognozie Łowców Burz Podbeskidzie.

Jak dodają, "w poniedziałek i wtorek przelotne opady śniegu i temperatury poniżej 0*C, lokalnie silniejsze porywy wiatru do 50 km/h".

Loading...

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.