bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2022
  • wyświetleń: 755

[FOTO] Kolejne grafitowe wiaty przystankowe przy bielskich ulicach

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zamontował kolejne cztery nowe wiaty przystankowe. Nowe konstrukcje w kolorze grafitowym pojawiły się w czterech lokalizacjach.

Reklama

Kolejne grafitowe wiaty przystankowe przy bielskich ulicach · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Nowe wiaty zostały zamontowane na przystankach:
  • „Komorowicka Czerwona” kier. Komorowice (158): 3‑modułowa wiata przystankowa z cofniętymi ściankami bocznym;
  • „Michałowicza Czarnieckiego” kier. centrum (223): 4‑modułowa wiata przystankowa z cofniętymi ściankami bocznymi;
  • „Osiedle Wojska Polskiego” kier. centrum (310): 4‑modułowa, standardowa wiata przystankowa;
  • „Wyzwolenia Witosa” kier. Hałcnów (370): 3‑modułowa, standardowa wiata przystankowa.


Na przystankach „Michałowicza Czarnieckiego” oraz „Osiedle Wojska Polskiego” z uwagi na znacznie większe potoki pasażerskie wybudowano dłuższe 4‑modułowe wiaty. Na przystankach „Komorowicka Czerwona” oraz „Michałowicza Czarnieckiego” z uwagi na ograniczone możliwości terenowe (prywatne działki zlokalizowane za wiatami oraz ograniczoną szerokość chodników) zostały zamontowane wiaty z cofniętymi ścianami bocznymi - celem umożliwienia swobodnego przemieszczania się pieszych w obrębie chodnika, w tym w szczególności z uwagi na konieczność zapewnienia przejazdu osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz osobom z małymi dziećmi w wózkach.

Wszystkie nowe wiaty zostały wyposażone w siedziska o długości 2/3 lub 3/4 długości wiaty, dzięki czemu jeden moduł wiaty przystankowej - pozbawiony siedziska jest dedykowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach, a także umożliwia swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej zamontowanej w gablocie rozkładowej.

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.