Wiadomości

  • 10 grudnia 2022
  • wyświetleń: 849

Powstaje program ochrony przed hałasem

Są takie miejsca w Bielsku-Białej, gdzie mieszkańcy zamiast wypoczywać, cierpią z powodu nadmiernego hałasu. Dlatego miasto przymierza się do opracowania "Programu ochrony środowiska przed hałasem".

ekrany dźwiękochłonne
Powstaje program ochrony przed hałasem - zdj. ilustracyjne · fot. bielsko.info


"Każdy zasługuje na odpoczynek w ciszy i spokoju". Dlatego mieszkańcy okolic ulicy Lwowskiej, na której panuje wzmożony ruch pojazdów, oczekują montażu ekranów dźwiękochłonnych. Przypomnijmy, do Ratusza trafił wniosek w tej sprawie.

- Natężenie ruchu, które występuje na ulicy Lwowskiej od godziny 4:30 do 23:00, z krótkimi przerwami, powoduje duży hałas. Tranzyt przeniósł się w większości na północno-wschodnią obwodnicę miasta. Ulica Lwowska stanowi dojazd do wielu zakładów pracy, przez co występuje na niej duże natężenie ruchu, generowane przez pracowników dojeżdżających do pracy, dostawców dowożących towar lub po prostu kierowców potrzebujących się dostać do Hałcnowa, Komorowic lub na drogę 51. Mieszkańcy zachodniej strony ulicy Kazimierza Wielkiego graniczą bezpośrednio z ulicą Lwowską. Każdego dnia narażeni są na hałas i spaliny z pojazdów przejeżdżających ulicą Lwowską, niejednokrotnie z niedozwoloną prędkością - opisuje radny Tomasz Wawak, autor wniosku.

Podobnych miejsc z podobnymi problemami w Bielsku-Białej zapewne jest więcej. Dlatego Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta poinformował, iż "w przyszłym roku na podstawie wykonanej w 2022 roku Mapy akustycznej miasta Bielska-Białej sporządzony zostanie na zlecenie naszego Urzędu Program ochrony środowiska przed hałasem w mieście Bielsku-Białej".

- Program ten odnosi się do terenów mieszkaniowych. Ustalając listę priorytetów w zakresie ochrony przed hałasem na tych terenach, brane będą pod uwagę zarówno wielkość przekroczenia poziomu dopuszczalnego hałasu jak i liczba zagrożonych hałasem mieszkańców - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.