Wiadomości

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 677

Jak pielęgnować włosy przedłużane?

Materiał partnera:

Jak pielęgnować włosy przedłużane?Zabieg przedłużania włosów od kilku sezonów jest jednym z bardziej gorących trendów fryzjerskich. Cieszy się popularnością zarówno u starszych, jak i młodszych kobiet. Nie zawsze bowiem włosy naturalne dają im 100% satysfakcję. I choć, z biegiem lat możliwości salonów fryzjerskich znacząco się poszerzyły, nie zawsze udaje się utrzymać własne, naturalne i lśniące włosy, którymi chwalą się aktorki na okładkach czasopism. Rozwiązaniem dla pań, które chcą zagęścić i zmienić długość włosów są włosy przedłużane. Decydując się na nie, należy jednak pamiętać, że efekt owszem robi wrażenie, jednak by utrzymał się jak najdłużej, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Jakie kosmetyki do włosów przedłużanych stosować? Jak często i prawidłowo je myć oraz suszyć?

Codzienne rytuały, czyli jak prawidłowo myć włosy przedłużaneO włosy przedłużane należy dbać jak o naturalne, a może nawet bardziej. Są bardzo delikatne i wrażliwe na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dlatego też istotne jest poprawne wykonywanie pozornie nawet najprostszych, codziennych czynności takich jak mycie, suszenie czy czesanie. W pielęgnacji włosów etap ich mycia jest szczególnie ważny. Należy skupić się na wykonywaniu spokojnych, okrężnych ruchów, by nie splątać kosmków. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie pod prysznicem, gdy strumień wody spada na nie od góry i nie ma ryzyka poplątania. Woda nie powinna mieć zbyt wysokiej temperatury, a najlepiej jeśli będzie chłodna.

Jaki szampon wybrać?Kluczowym elementem mycia włosów przedłużanych jest oczywiście szampon. Powinien pochodzić z serii kosmetyków dedykowanych włosom po tym zabiegu. W sklepie Hollywood Hair, jedną z propozycji jest szampon arganowy, który świetnie sprawdzi się w przypadku włosów suchych. Przywraca im blask i miękkość, a dodatek olejku arganowego, wzmacnia je i zapewnia ochronę. Mokre włosy najlepiej zostawić do wyschnięcia lub posłużyć się specjalistyczną suszarką do włosów przedłużanych. Ta ze sklepu Hollywood Hair wyposażona została w technologię Air Flow LED, gwarantującą im ochronę.

Jakie kosmetyki do włosów przedłużanych stosować?Przedłużane włosy mają tendencję do przesuszania się. Dlatego należy o nie dbać od pierwszego dnia po wykonaniu zabiegu i stosować dedykowane kosmetyki do włosów przedłużanych. Lubią, gdy się je regularnie nawilża najlepiej odżywką keratynową, zapobiegającą puszeniu i elektryzowaniu się. Wzmocnieniem dla struktury włosów są olejki. Olejek arganowy z Hollywood Hair, to prawdziwa bomba witaminowa. W składzie znajdują się m.in. witamina E, przeciwutleniacze oraz kwasy tłuszczowe Omega6 i Omega9, które odżywiają i odbudowują włosy. Cykliczne olejowanie zapewnia im ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi.

Włosy przedłużane będą cieszyły się dużą popularnością zapewne i w kolejnych latach. Są pewnego rodzaju inwestycją w swój wygląd oraz dobre samopoczucie. By jednak utrzymać je w dobrym stanie, niezbędne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów przedłużanych. Prawidłowa, regularna rutyna pielęgnacyjna, zapewni ich strukturze miękkość i nawilżenie, a także ochronę przed przesuszeniem np. latem lub zimą podczas mrozów.