bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 851

Zmarł Krzysztof Pocięgiel, wieloletni funkcjonariusz bielskiej KW PSP

1 grudnia w wieku 74 lat na wieczną służbę odszedł bryg. w st. spocz. Krzysztof Pocięgiel, wieloletni funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Bryg. w st. spocz. Krzysztof Pocięgiel ponad 28 lat swojego życia poświęcił ochronie przeciwpożarowej. W latach 1972 - 1993 pełnił służbę w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej FSM na stanowiskach specjalisty ds. zapobiegania pożarom, starszego oficera, zastępcy komendanta oraz głównego specjalisty ds. ochrony i zabezpieczeń zakładu - komendanta. Wstąpił do służby 1 stycznia 1994r. do Komedy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, gdzie do 31 grudnia 1998r. zajmował stanowisko naczelnika w wydziale kontrolno-rozpoznawczym. Odszedł na zasłużoną emeryturę z dniem 31.12.1998r.

Krzysztof Pocięgiel był człowiekiem niezwykle oddanym służbie, za co został odznaczony m.in. Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz srebrnym Krzyżem Zasługi.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 grudnia o godz. 14.00 w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej, przy ul. Św. Jana Chrzciciela 14.

BM / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.