bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2853

Zimowy Zlot Młodzieży w górach

W sobotę 8 grudnia oddział PTTK "Podbeskidzie” zorganizował dwie równoległe imprezy turystyczne w ramach Zimowego Zlotu Młodzieży pn. „Mikołajki 2012”.

Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spotkała się na Szyndzielni, a dzieci ze szkół podstawowych tradycyjnie już w „Chacie na Groniu” w Mesznej. Ponad 450 uczestników, m.in. członków Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych wraz z opiekunami wędrowało wybranymi przez siebie trasami, by spotkać się w wyznaczonych miejscach i niejako podsumować kończący się sezon turystyczny 2012.

Zimowy Zlot Młodzieży „Mikołajki 2012” · fot. UM Bielsko-Biała


Najmłodsi turyści na rosnących wokół „Chaty na Groniu” drzewkach przygotowali tzw. „choinki dla zwierząt” - udekorowali je własnoręcznie wykonanymi ozdobami z różnego rodzaju warzyw, owoców, zbóż, będących przysmakami dzikich zwierząt. Wszystkie drzewka wzięły udział w konkursie, w którym zwyciężyła choinka przystrojona przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalny nr 1 z Bielska-Białej. Z kolei młodzież uczestnicząca w Zlocie na Szyndzielni wzięła udział w różnego rodzaju konkursach sprawnościowych oraz grach i zabawach rekreacyjnych.

W trakcie imprezy młodzi turyści mogli ogrzać się przy ogniskach, piekąc kiełbaski oraz posilić się gorącą herbatą i słodką bułką. Nie zabrakło także Mikołaja, który rozdawał uczestnikom słodycze, a na zakończenie wręczał nagrody, które ufundowane zostały m.in. przez Gminę Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.