bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1146

Co z pumptrackiem w Wapienicy? Inwestycji nadal nie zrealizowano

Wszystko wskazuje na to, że projekt powstania pumptrack-u w Wapienicy - w ramach miejskiego budżetu obywatelskiego - nie zostanie zrealizowany. Urzędnicy wyjaśniają, że na przeszkodzie stanęły zapisy w planie zagospodarowania dla tego rejonu Bielska-Białej.

Reklama

Pumptrack
Co z pumptrackiem w Wapienicy? Inwestycji nadal nie zrealizowano - zdj. ilustracyjne · fot. UG Parzęczew


W sprawie projektu „Budowa pumptrack-u i rewitalizacja Manhatanu w Wapienicy” wybranego przez mieszkańców miast z Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej w miejscowym ratuszu interwencję odjął radny Konrad Łoś. Jak przypomniał, projekt ten został przyjęty do realizacji w 2021 roku, ale do tej pory nie został zrealizowany.

- Proszę o przedłożenie szczegółowych informacji, dlaczego przedmiotowy projekt nie został zrealizowany w terminie oraz czy będzie zrealizowany w przyszłości. Jeśli tak to kiedy? - chciał dowiedzieć się przedstawiciel bielszczan. - Przypomnę, iż w edycji VI Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na rok 2019 teren wapienickiego Manhatanu także był objęty zwycięskim projektem pn. Rozwój infrastruktury przyjaznej mieszkańcom na terenie Manhattanu w Wapienicy. Projekt ten także nie doczekał się realizacji, co argumentowano większym niż zakładano budżetem na realizację niniejszego zadania.

Jak podkreślił, „arbitralne odstępowanie przez miasto od realizacji zwycięskich projektów w ramach poszczególnych edycji budżetu obywatelskiego pozostaje w głębokiej sprzeczności z jego ideą partycypacyjną”.

W odpowiedzi Igor Kliś, sekretarz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej poinformował, że wspomniany projekt realizowany jest częściowo.

- Z uwagi na brak możliwości realizacji projektu na wskazanych działkach z powodu kolizji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (przebieg drogi), za zgodą autora projektu odstąpiono od budowy pumptrack-u, a następnie zaktualizowano dokumentację projektową oraz kosztorys inwestorski w celu realizacji części zadania dotyczącej rewitalizacji Manhattanu. W dniu 15 listopada została podpisana umowa z Wykonawcą na realizację tej części prac z terminem wykonania do 22 grudnia 2022 roku. Plac budowy został przekazany wykonawcy - zapewnił przedstawiciel magistratu.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.